INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Jak szybko i skutecznie zwalczyć pierwsze objawy jesiennych infekcji

lekarze specjaliści > Jak szybko i skutecznie zwalczyć pierwsze objawy jesiennych infekcji

Jak szybko i skutecznie zwalczyć pierwsze objawy jesiennych infekcji

medserwis.pl
Jesień w naszym klimacie charakteryzuje się zmienną pogodą, która niestety sprzyja przeziębieniom. Musimy być przygotowani na zwalczanie jesiennej infekcji również w naszej rodzinie, bo zazwyczaj wirusy szybko się rozprzestrzeniają i chorują wszyscy domownicy. Infekcja może pojawić się zupełnie niespodziewanie dlatego warto wcześniej przygotować się na taką przykrą niespodziankę. Infekcja nie omija nikogo, narażone na nią są osoby w każdym wieku, ale szczególnie małe dzieci u których nie zawsze przebiega ona łagodnie. Dlatego nie należy lekceważyć pierwszych objawów przeziębienia i natychmiast rozpocząć leczenie.

Dobre rezultaty w zwalczaniu pierwszych objawów przeziębienia przynosi zastosowanie domowych sposobów leczenia. Wskazany jest odpoczynek, spędzenie kilkudziesięciu godzin w ciepłym łóżku, picie dużej ilości płynów, gorącej herbaty z miodem i cytryną lub sokiem malinowym. W trakcie infekcji wskazanie jest zażywanie witaminy C, która działa wspomagająco na nasz układ odpornościowy.

Z medycznego punktu widzenia stosowanie domowych metod leczenia przeziębień jest jak najbardziej zalecane w każdym przypadku tej choroby, ponieważ mimo że nie działają one przeciwwirusowo to przynoszą ulgę, obniżają ryzyko powikłań oraz ograniczają rozprzestrzenianie się wirusów w organizmie.

Nieprzyjemną dolegliwością która towarzyszy infekcjom wirusowym jest ból gardła. Dlatego warto domową apteczkę wyposażyć w leki bez recepty, które działają miejscowo przeciwzapalnie i precyzyjnie trafiają w ognisko zapalne skutecznie likwidując ból. Na przykład takim preparatem który może być stosowany przez osoby w każdym wieku, można go również zastosować u dzieci poniżej 6 roku życia jest UNiBEN, który działa przeciwzapalnie, odkażająco oraz znieczulająco. Posiada długi aplikator która pozwala precyzyjnie trafić w ognisko zapalne, zwalczyć ból i zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji, która mogłaby doprowadzić do niebezpiecznych dla naszego zdrowia powikłań.


 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.