INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Chirurgia plastyczna – by dobrze czuć się w swoim ciele

lekarze specjaliści > Chirurgia plastyczna – by dobrze czuć się w swoim ciele

Chirurgia plastyczna – by dobrze czuć się w swoim ciele

Wilmed
Jeszcze niedawno zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej postrzegane były jako fanaberia, a do korzystania z usług chirurga plastycznego lepiej było się nie przyznawać. Obecnie jest to jednak dziedzina medycyny, która przeżywa olbrzymi rozkwit popularności – społeczeństwo coraz bardziej zdaje sobie bowiem sprawę, że do satysfakcjonującego życia konieczne bywa pozbycie się kompleksów związanych z wyglądem ciała. W Klinice Wilmed osoby takie znajdują pomoc naszej doświadczonej i wysoko wykwalifikowanej kadry.

Według statystyk Międzynarodowego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej (ISAPS), w 2016 r. na całym świecie przeprowadzono około 25 mln zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, a liczba ta będzie co roku wzrastać o kolejne 20%. Są to nie tylko operacje typowo estetyczne, mające poprawić wygląd pacjenta, takie jak np. powiększanie biustu czy plastyka powłok brzusznych, ale również takie, których celem jest leczenie chorób objawiających się deformacją ciała, naprawa wad wrodzonych, ubytków po urazach czy zmian ponowotworowych. Właśnie podkreślanie, że chirurgia plastyczna to już nie tylko poprawianie urody, ale również leczenie ciała i duszy sprawia, że przestała ona być tematem tabu, a zainteresowanie zabiegami bardzo dynamicznie wzrasta. Obserwujemy to również w Klinice Wilmed, gdzie zgłaszają się pacjenci, którzy mają dość życia ze wstydem wynikającym z kompleksów spowodowanych wyglądem.

Operacje piersi u mężczyzn i kobiet

Jedną z najczęściej wykonywanych u mężczyzn procedur z zakresu chirurgii plastycznej jest operacja usunięcia ginekomastii, czyli przerośniętego gruczołu piersiowego. Bywa to spowodowane np. zaburzeniami hormonalnymi, niekiedy jest powiązane z innymi schorzeniami, takimi jak niewydolność nerek czy marskość wątroby. Należy przy tym odróżnić ginekomastię od lipomastii, czyli sytuacji, w której powiększenie piersi u panów jest spowodowane nadmiarem tkanki tłuszczowej. Bez względu na przyczynę, odznaczające się w obrębie klatki piersiowej piersi są jednak dla mężczyzn przyczyną kompleksów i zaniżonej samooceny. Doświadczeni chirurdzy plastyczni z Kliniki Wilmed przeprowadzają zabiegi usuwania ginekomastii oraz lipomastii – są one wykonywane w znieczuleniu miejscowym lub sedacji, a pacjent już po kilku godzinach może wrócić do domu.
Kompleksy związane z wyglądem piersi dotyczą również kobiet. Panie bywają niezadowolone z ich rozmiaru czy kształtu (biust traci jędrność wraz z wiekiem, także po ciąży oraz okresie karmienia), wstydliwe ślady mogą zostawiać także ratujące zdrowie lub życie operacje mastektomii, czyli usuwania piersi w związku z chorobą nowotworową. Specjaliści z Kliniki Wilmed, w zależności od indywidualnych potrzeb, mogą zaproponować wówczas zabiegi rekonstrukcji biustu, jego podnoszenia lub powiększania przy pomocy implantów silikonowych.

Korekcje nosa, powiek i uszu – zabiegi nie tylko dla urody

Podłoże zdrowotne bardzo często mają również korekcje nosa, powiek czy uszu, na które do Kliniki Wilmed zgłasza się wielu pacjentów, różnej płci i w różnym wieku. Plastyka powiek górnych może bowiem być zabiegiem typowo estetycznym, odmładzającym wygląd twarzy i usuwającym oznaki zmęczenia, jak również medycznym, np. w sytuacjach, gdy nadmiar skóry powiek górnych ogranicza pole widzenia. Korekcja odstających uszu może uchronić dziecko przed przykrymi komentarzami ze strony rówieśników, ale zabieg tego typu pozwala również zrekonstruować ucho zniekształcone chociażby na skutek urazu. Podobnie jest z plastyką nosa – operacja z jednej strony może znacznie poprawić wygląd twarzy, a z drugiej – usunąć przykre objawy towarzyszące chociażby krzywej przegrodzie nosowej, takie jak chrapanie, kłopoty z oddychaniem czy częste nieżyty nosa. Dlatego też w przypadku defektów estetycznych czy funkcjonalnych poszczególnych części ciała zawsze warto skonsultować się ze specjalistą – współczesna chirurgia plastyczna ma rozwiązania dla wielu tego typu problemów!

Nici liftingujące Aptos – młodsza skóra w 6 tygodni

Jedną z najnowocześniejszych, a zarazem mało inwazyjnych metod odmładzania skóry są niechirurgiczne liftingi z wykorzystaniem nici Aptos, wykonywane przez specjalistkę chirurgii plastycznej z naszej kliniki. Materiał, z którego są wykonane nici, pobudza produkcję kwasu hialuronowego, czyli substancji odpowiadającej za młody wygląd, jej jędrność, elastyczność oraz nawilżenie. Przy pomocy nici Aptos można zniwelować takie defekty estetyczne, jak zmarszczki na czole, opadające brwi, bruzda nosowo-wargowa, fałd podbródkowy, opadające policzki, utrata jędrności piersi, zmarszczki na szyi i dekolcie, rozstępy i wiele innych. Co ważne, sam zabieg jest bezpieczny, mało inwazyjny, nie wymaga hospitalizacji czy obecności anestezjologa. Ostateczne efekty widoczne są po około 6 tygodniach.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.