INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Przeglądasz się w lustrze i jesteś pewna, że ta siateczka drobnych zmarszczek wokół oczu.

lekarze specjaliści > Przeglądasz się w lustrze i jesteś pewna, że ta siateczka drobnych zmarszczek wokół oczu.

Przeglądasz się w lustrze i jesteś pewna, że ta siateczka drobnych zmarszczek wokół oczu.

Przeglądasz się w lustrze i jesteś pewna, że ta siateczka drobnych zmarszczek wokół oczu to kurze łapki. Okazuje się, że niekoniecznie! Bardzo często to objaw odwodnienia, na który pomoże mezoterapia, dedykowana skórze wokół oczu.

medserwis.plKamila Hulisz
Kamila Hulisz, specjalizująca się w Centrum WellDerm Wrocław w mezoterapiach skóry, przyznaje, że pacjentki często mylą zmarszczki mimiczne z odwodnieniowymi. Ekspert wyjaśnia, że gdy siateczka drobnych linii pod oczami to skutek odwodnienia, wystarczy wtedy dobrze nawilżyć skórę. Czyli jak? Okazuje się, że kremy nawilżające nie wystarczą, potrzebne są mezoterapie dedykowane okolicy oczu. Dzięki nim Twoje szybko odzyskasz wypoczęte, młodzieńcze spojrzenie. Tak potrzebne wiosną!

Dlaczego skóra pod oczami wygląda po zimie źle?

Kamila Hulisz, Centrum WellDerm Wrocław: Mogłabym zażartować, że po miesiącach zimowych, gdy wreszcie wyjdzie mocniejsze słońce, widzimy lepiej, jak wyglądamy. Ale tak naprawdę, skóra pod oczami odwadnia się zimą z powodu niskich temperatur, którym na przemian towarzyszy suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Nasza skóra czuje się najlepiej w temperaturze ok. 18 stopni Celsjusza, a zimą jest albo dużo mniej, gdy jesteśmy poza domem, albo - z kolei za ciepło z powodu gorąca z kaloryferów. Po kilku miesiącach takich ekstremalnych dla skóry warunków, cera pod oczami robi się odwodniona, jakby papierowa, a do tego szara i ziemista. Nie pomaga jej też obecny w trakcie zimowych miesięcy smog.

Jak wybierać mezoterapię pod oczy?

KH: Należy bezwzględnie wybierać takie preparaty, które mają wskazanie dla tej okolicy. Podstawowym produktem jest tutaj mezoterapia RRS HA Eyes, a także NTCF i MH18 od Filorgi. Ponieważ produkty te są dedykowane skórze wokół oczu działają jednocześnie na wiele problemów. Takich jak cienie, zasinienia, worki pod oczami. Dzięki nim skóra jest gruntownie zregenerowana, a spojrzenie odmłodzone i zrelaksowane. Schodzą opuchnięcia, tzw. worki pod oczami, skóra odzyskuje jasny koloryt, jest nawilżona, wygładzona. Tego właśnie chcemy, żeby nie trzeba było maskować złej jakości skóry za pomocą podkładów i korektorów.

A jeśli nie mezoterapia, to co ?

medserwis.pldr Monika Kukulska
1. Wypełnienie pod oczami

Dr Monika Kukulska, lekarz medycyny estetycznej Centrum WellDerm we Wrocławiu: - Problemem wielu kobiet są zagłębienia pod oczami, które są efektem zanikania z wiekiem naturalnie występującej w tym miejscu podściółki tłuszczowej. Cienie pod oczami są przez to bardziej widoczne, obszar ten jakby zapada się (tzw. dolina łez), co potęguje wrażenie zmęczonego spojrzenia. Oczywiście nie musi to być efekt starzenia, czasem zapadnięty obszar pod dolną powieką to cecha osobnicza, występująca także u osób młodych. Wtedy sięgamy po usieciowany kwas hialuronowy Teosyal Redensity II, który podany za pomocą iniekcji w miejsce zasinienia dosłownie wypełnia zapadnięcia pod oczami, niczym delikatna poduszka. Wyjątkowość produktu wynika między innymi z niskiej higroskopijności kwasu, który układa się w jednorodną formę płaszcza, wypełniającego ciemny obszar pod oczami. Nie ma ryzyka grudek i nierówności. Delikatne usieciowanie i właściwości mechaniczne produktu sprawiają, że preparat nie wywiera zbędnego nacisku na tkanki, dzięki czemu nie ma ryzyka obrzęku. Zabieg trwa około kwadransa i nie wymaga rekonwalescencji, zaraz po jego wykonaniu można wrócić do pełnej aktywności. Efekt wypełnienia doliny łez jest natychmiastowy i utrzymuje się od 8-12 miesięcy. Skóra wokół oczu staje się jednolita, nawilżona i jędrna, a przez to mniej podatna na zmarszczki.

medserwis.pldr Agnieszka Rusin-Tupikowska
2. Lifting HIFU pod oczami

Dr Agnieszka Rusin-Tupikowska, dermatolog Centrum WellDerm we Wrocławiu:
SonoQueen to niechirurgiczny lifting termiczny w najnowszej generacji HIFU do wiotkiej skóry, który sprawdza się doskonale w odmładzaniu okolicy oczu. Jest dedykowany osobom w wieku 35+, ma wtedy działanie przeciwstarzeniowe. W przeciwieństwie do innych zabiegów HIFU (WellDerm przetestowało wszystkie wiodące urządzenia) SonoQueen jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Jest najmniej odczuwalnym zabiegiem w tej technologii na rynku. W okolicy oczu napina skórę, dzięki czemu siateczka drobnych zmarszczek spłyca się lub zanika. Daje też dobry efekt optycznego otwarcia oka, dlatego poleca się go osobom, które narzekają na opadające powieki oraz obniżone z wiekiem brwi. Zastosowanie SonoQueen w tym rejonie daje efekty na miarę eyebrow-liftingu. Z naszego doświadczenia wynika, że lifting HIFU cieszy szczególnie pacjentów, którzy mają pod oczami nadmiar skóry, tworzący tzw. worki. Pierwsze efekty widać w dniu zabiegu. Pacjentki opisują, że skóry jest wizualnie mniej, jakby się skurczyła, a przez to napięła. Przez kolejne 2-3 miesiące pobudzone przez HIFU fibroblasty produkują nowy kolagen, przez co skóra zagęszcza się i dalej ujędrnia. Co ważne, po zabiegu wraca się do normalnej aktywności i nie wymagane jest żadne specjalne zachowanie. Nie trzeba niczego unikać, nie ma okresu rekonwalescencji. Lifting można wykonać o każdej porze roku, bez względu na nasłonecznienie.

medserwis.pldr Joanna Suseł
3. Jett Plasma, czyli plazmowy lifting powiek

Dr Joanna Suseł, dermatolog i lekarz medycyny estetycznej Centrum WellDerm we Wrocławiu:
Powieki z upływem czasu wiotczeją (podobnie jak skóra na całym ciele) i zaczynają opadać. Gdy zaczynamy poważnie zastanawiać nad operacją plastyczną (blefaroplastyką), warto znaleźć alternatywę dla skalpela. Lifting powiek za pomocą JETT PLASMY wykonujemy u pacjentów, narzekających na zmęczone spojrzenie spowodowane opadaniem skóry ruchomej części górnych powiek. Albo gdy na powiekach tworzy się siateczka drobnych zmarszczek. Aparat Jett Plasma, przypominający w kształcie długopis, wytwarza mikroskopijne wyładowania podobne do piorunów. Fulguracja prądem stałym (fulgur to z j. łac. piorun) precyzyjnie utlenia naskórek. Dochodzi do kontrolowanego zniszczenia tkanek tworzących zmarszczki i bruzdy, dzięki czemu skóra wygładza się i napina. Po zabiegu musisz się liczyć się z wystąpieniem opuchlizny i drobnych strupków, które schodzą po 4-8 dniach. Podnoszenie powiek wykonujemy jako zabieg jednorazowy, jeśli jednak powieki są mocno zwiotczałe powtarzamy lifting po ok. 4 tygodniach.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.