INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Pierwsza wizyta u lekarza medycyny estetycznej

lekarze specjaliści > Pierwsza wizyta u lekarza medycyny estetycznej

Pierwsza wizyta u lekarza medycyny estetycznej

medserwis.plLek. Med. Estetycznej Magdalena Tyc Tyka
Medycyna estetyczna to dziedzina, która bardzo szybko się rozwija. Zwiększa się ilość badań klinicznych dostępnych na rynku preparatów. Coraz więcej wiemy o bezpieczeństwie stosowanych produktów, urządzeń i technik iniekcji. Jednak coraz większa ilość przeprowadzanych zabiegów skutkuje większą ilością powikłań. Co zrobić aby zminimalizować ich ryzyko? Jak wybrać lekarza medycyny estetycznej, o co pytać podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej?

Jeżeli już podejmiesz decyzje, że chcesz poprawić swój wygląd, opóźnić procesy starzenia i w końcu decydujesz się na zabiegi medycyny estetycznej to co dalej?
Poszukaj certyfikowany gabinet lekarza medycyny estetycznej. Poczytaj opinie o lekarzach, tak aby wybrać takiego, który spełnia twoje oczekiwania. Jeżeli już znajdziesz takiego lekarza umów się na wizytę konsultacyjną, na której wspólnie ustalicie cały plan leczenia.

Wizyta konsultacyjna przed zabiegiem to bardzo ważny element przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegów. To na niej opowiesz lekarzowi co chcesz u siebie poprawić i dowiesz się jakie są możliwości i zabiegi, dzięki którym można osiągnąć oczekiwany efekt. Pamiętaj, że to lekarz wie, jakie zabiegi u Ciebie można wykonać a jakie są przeciwwskazane. Może się zdarzyć, że twój stan zdrowia nie powala na wykonanie zabiegu, o którym myślałaś/eś ale często jest alternatywa i lekarz zaleci taki zabieg, który będzie dla Ciebie bezpieczny.

Wizyta konsultacyjna przed zabiegami medycyny estetycznej.

1. Pacjent otrzymuje formularz, w którym szczegółowo odpowiada na pytania dotyczące jego zdrowia, przyjmowanych leków, przebytych operacji.
2. Lekarz zapoznając się z wypełnionym formularzem zadaje dodatkowe pytania.
3. W sytuacji, gdy są konieczne dodatkowe badania lekarz zleca takie pacjentowi.
4. Lekarz ocenia czy pacjent nie ma bezwzględnych przeciwwskazań do wykonywania zabiegów.
5. Kolejnym etapem jest przedstawienie przez pacjenta jego oczekiwań.
6. Weryfikacja oczekiwań pacjenta z opinią lekarza i ustalenie wspólnie obszarów do korekcji i leczenia.
7. Gdy już mamy cel, lekarz przedstawia możliwości zabiegów, którymi można osiągnąć zamierzony rezultat i do których wykonania pacjent nie ma przeciw wskazań. Są one szczegółowo omówione i pacjent ma możliwość wyboru odpowiedniego dla siebie zabiegu.
8. Zabiegi mogą dawać podobne efekty natomiast różnią się sposobem wykonania, długością rekonwalescencji, ilością zabiegów koniecznych do uzyskania oczekiwanego wyglądu oraz ceną. To wszystko powinien pacjent wiedzieć przed podjęciem decyzji o zgodzie na zabieg.
9. Pacjent musi być w pełni świadomy, że chce poddać się zabiegowi, podpisać formularz zgody na zabieg i tylko wtedy może on zostać wykonany.

Schemat wizyty konsultacyjnej jest podobny w każdym gabinecie. W swojej praktyce rozmawiam z pacjentami o rodzaju wykonywanej pracy, hobby po to aby efekt, który chcemy osiągnąć był naturalny i w harmonii z ich charakterem, stylem życia. Ważne jest też czy pacjent może sobie pozwolić na rekonwalescencję a jeżeli tak to na jak długo. Wtedy proponuje takie zabiegi, które będą spełniać oczekiwania pacjenta. Trzeba pamiętać, że zabiegi medycyny estetycznej to zabiegi medyczne, które mogą rozwiązać problem zdrowotny i estetyczny tak jak w każdej innej sytuacji wymagającej medycznej interwencji. Dlatego tak ważna jest konsultacja przed zabiegiem aby pacjent miał wystarczającą wiedzę dotyczącą sposobu wykonania zabiegu, rodzaju używanych preparatów, urządzeń, efektu, który dzięki nim można osiągnąć oraz o wszystkich następstwach i możliwych powikłaniach po zabiegu a lekarz miał możliwość zapoznania się ze stanem zdrowia pacjenta, jego oczekiwaniami aby dobrać bezpieczne zabiegi, które dadzą naturalny, piękny efekt.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.