INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Wyszczuplanie last minute w Klinice Elite

lekarze specjaliści > Wyszczuplanie last minute w Klinice Elite

Wyszczuplanie last minute w Klinice Elite

Elitedr Zofia Bochenek, chirurg plastyk
Marzysz o idealnej figurze, ale mimo diet i ćwiczeń nie udaje ci się jej osiągnąć? Czasami miejscowa tkanka tłuszczowa, wiotka, pozbawiona jędrności skóra, cellulit lub rozstępy - zniekształcają odbiór całej sylwetki. Wtedy warto wprowadzić specjalne zabiegi. W szybkim tempie pozwalają się pozbyć niechcianych fałdek, cellulitu i rozstępów. Które z nich są naprawdę godne uwagi – zapytaliśmy dr Zofię Bochen, chirurga plastyka i Aleksandrę Budną, fizjoterapeutkę z warszawskiej Kliniki Elite – Centrum Laseroterapii.

Dobry adres, dobra jakość

Nie każdy rodzi się z idealnym ciałem i nie każdemu udaje się utrzymać perfekcyjną figurę. Ma na to wpływ wiele czynników, od tych genetycznych, poprzez zdrowotne, na codziennych nawykach związanych ze stylem życia, dietą i wysiłkiem fizycznym bądź jego brakiem - kończąc. Część osób ma kompleksy z powodu niemal niemożliwych do zrzucenia fałdek na brzuchu. Albo, opornych na wszelkie kremy i masaże cellulitu lub rozstępów czy wiotkiej - w wyniku dużej utraty wagi - skóry. Niezależnie od wieku, każda kobieta lub mężczyzna ma prawo dobrze wyglądać. A także czuć się komfortowo we własnej skórze. Nie chodzi o dążenie do nieosiągalnych wymiarów modelek czy gwiazd filmowych, ale o posiadanie bardziej jędrnego, estetycznego ciała, którego nie trzeba się wstydzić paradując po plaży w kąpielówkach czy bikini.
I właśnie takim osobom, które pomimo ciężkiej pracy, wciąż borykają się z miejscowym tłuszczykiem czy wiotkością skóry, dedykowane są liczne zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej. Do wyboru są terapie wykorzystujące najbardziej nowoczesne technologie, jak ultradźwięki, światło lasera, fale radiowe czy masaż podciśnieniowy. Większość z nich warto przeprowadzić w serii, ale już po pierwszym, widać różnicę w jakości skóry. Która technologia sprawdzi się przy miejscowej fałdce, a którą warto zastosować, aby pozbyć się rozstępów? Podpowiedzi i wyjaśnienia - znajdują się poniżej.

Laserowe modelowanie sylwetki
SLIMLIPO 3D


Oponka na brzuchu, „bryczesy” na udach czy „pelikany” na ramionach lub podwójny podbródek, to defekty, które nawet młodą osobę mogą doprowadzić do kompleksów. Powód: dodają niepotrzebnie kilku - kilkunastu lat. I zwykle są odczytywane przez innych jako zaniedbanie. A tak naprawdę najczęściej pojawiają się z dwóch powodów: utraty wagi (rozciągnięta skóra, zlokalizowana miejscowo, oporna tkanka tłuszczowa) oraz niewystarczająco rozbudowanej tkanki mięśniowej. Oczywiście na te dwie kwestie: regularną, zbilansowaną dietę oraz dopasowane do kondycji ćwiczenia, które zamienią sylwetkę w zwartą i umięśnioną - pracuje się miesiącami. Nie da się osiągnąć umięśnionych ramion czy brzucha w trzy tygodnie, natomiast da się usunąć niechciane fałdki lub pelikany (wiszący tłuszczyk po wewnętrznej stronie ramion). W jaki sposób? Genialnym zabiegiem jest SlimLipo 3D.

– To najbardziej komfortowa i skuteczna forma liposukcji. Jej unikatowość polega na zastosowaniu dwóch długości fali lasera. Fale długości 924 nm selektywnie niszczą komórki tłuszczowe - rozpuszczają tłuszcz. A co najbardziej wyjątkowe, fale o długości 975 nm oddziałują na włókna kolagenowe i poprzez ich skrócenie obkurczają skórę. Chirurg podczas zabiegu widzi miejsce działania sondy laserowej, dzięki specjalnej diodzie - pozwala to równomiernie doprowadzić energię do tkanek – mówi dr Zofia Bochen, chirurg plastyk, z Kliniki Elite. – Rozpuszczony tłuszcz jest odsysany, nie zostaje w organizmie. Aby zabieg był najbardziej komfortowy dla pacjenta, zwykle wykonuje się go w obecności anestezjologa, w znieczuleniu dożylnym połączonym ze znieczuleniem miejscowym. Nie jest to pełna narkoza - pacjent oddycha sam. Dzięki zabiegowi SlimLipo 3D można wymodelować brzuch, uda, ramiona, a także podbródek – dodaje.
Laserowe rozpuszczanie tkanki tłuszczowej jest o wiele bardziej efektywną metodą odsysania tłuszczu niż tradycyjna liposukcja. Operacja jest krótsza, a kontrola nad równomiernością i objętością odsysania - bardziej precyzyjna. Dodatkowo światło lasera obkurcza drobne naczynia. Dzięki temu, pomimo, że zabieg SlimLipo 3D jest inwazyjny, stosunkowo szybko wraca się po nim do codziennych zajęć. Przez okres 6 tygodni, należy nosić ubranko uciskowe, nie forsować ciała intensywnym wysiłkiem fizycznym - to bardzo ważne podczas rekonwalescencji. Po tym okresie można cieszyć się bardziej kształtną sylwetką i jędrną skórą. Dzięki działaniu stymulującego termoliftingu ciało wygląda młodziej i bardziej atrakcyjnie.

Elite
Nieinwazyjne, miejscowe wyszczuplanie
SCULPSURE


Tkankę tłuszczową tworzą nagromadzone adipocyty - komórki tłuszczowe. Są podatne na zmiany środowiska, więc jeśli warunki im sprzyjają od nadmiaru tłuszczu, soli i cukru - puchną, zwiększając swoją objętość. Natomiast, jeśli się je uśmierci - obniżając lub podgrzewając tkankę do odpowiednich parametrów - w danym fragmencie ciała ponownie się nie pojawią. Jednym z takich zabiegów jest Sculpsure, czyli laserowe podgrzewanie tkanki tłuszczowej.
– Pozwala usunąć niechciany miejscowy „tłuszczyk” już w 25 minut! Jak przebiega? Do problematycznych miejsc przykładane są płaskie aplikatory. Przepływa przez nie energia lasera, która niszczy całkowicie komórki tłuszczowe, podgrzewając je do temperatury 42-47 stopni Celsjusza. Ciepło rozbija błony komórkowe adipocytów - komórek tłuszczowych, które następnie transportowane są do wątroby, a w niej metabolizowane. Po pewnym czasie organizm samoistnie je usuwa. Pierwsze efekty można dostrzec już po kilku tygodniach, ostateczne natomiast po ok 3 miesiącach. Zabieg jest w pełni komfortowy, nie wymaga okresu rekonwalescencji, a w trakcie jego trwania odczuwa się jedynie mrowienie i ciepło. – mówi Aleksandra Budna, fizjoterapeutka z Kliniki Elite.

Warto natomiast nadmienić, że jeśli wykonuje się tego typu zabieg, zbawienną terapią jest połączenie go z kuracjami usprawniającymi krążenie limfy w organizmie. Jeśli już zdecydujemy się na zabieg Scuplpsure, warto zadbać też o lekką dietę, aby nie obciążyć wątroby, która stopniowo ma metabolizować cały rozpuszczony przez laser tłuszczyk.
Ultradźwiękiem w cellulit i wiotkość

Elite
ACCENT ULTRA V SHAPE


Wielu trenerów, kosmetologów i masażystów podkreśla, że nie waga czy rozmiar ubrań, który się nosi ma znaczenie. Znacznie ważniejsza od obwodów czy wymiarów jest kondycja ciała. Im bardziej jest zwarte, a skóra napięta, tym pięknijsze się wydaje. Natomiast w wyniku utraty dużej ilości kilogramów (zwykle ten problem obserwuje się u osób, które zrzuciły 10 i więcej kilo w dość krótkim czasie), często traci się również jędrność skóry. Wisząca, wiotka, „przelewająca się” - wygląda nieestetycznie, a ciało wydaje się dużo starsze niż jest w rzeczywistości.
Drugim problemem związanym z kondycją skóry jest skórka pomarańczowa czyli cellulit. Wyróżnia się kilka jego rodzajów: cellulit wodny, tłuszczowy - twardy, mieszany i kilka stopni zaawansowania tego defektu. W najgorszym stadium na cellulit mówi się cellulitis i jest on chorobą z wysiękami krwi, zapadniętymi i wystającymi grudkami, jak powierzchnia kalafiora i bolesną w dotyku. Przyczyn powstawania cellulitu jest bardzo dużo. Natomiast jedno trzeba tej przypadłości przyznać - jest niezwykle demokratyczna i dotyka wszystkie kobiety: i chude i otyłe i zadbane i nie przywiązujące wagi do diety czy ćwiczeń. Niesprawiedliwe jest natomiast to, że niemal nie występuje w ogóle u mężczyzn, dlatego najczęściej o winowajców powstawania cellulitu podejrzewa się hormony kobiece. Natomiast i cellulit i luźna, wiotka skóra potrafią niejednej osobie spędzać sen z powiek, szczególnie przed sezonem letnim, kiedy odsłania się więcej ciała i nie da się ich zakryć materiałem. Co może pomóc na te dwie przypadłości? Zabieg Accent Ultra V Shape.
– Wykorzystuje technologię unipolarnej i bipolarnej fali radiowej, skutecznie i szybko redukuje cellulit i luźną skórę. Ultradźwięki w selektywny sposób niszczą błonę komórek tłuszczowych, a ich zawartość zostaje uwolniona i zmetabolizowana. Zabieg wspomaga proces odchudzania, ale nie zastępuje go. – mówi Aleksandra Budna, fizjoterapeutka z Kliniki Elite.
Dzięki fali radiowej zyskuje się więc dwa elementy w jednym zabiegu: wyszczuplenie i ujędrnienie, co najbardziej widać po wykonaniu serii 10 zabiegów, kiedy to nogawki dżinsów wydają się dużo za duże.

Laserowe usuwanie rozstępów
DISCOVERY PICO


Ciąża często zaznacza się na ciele kobiety na zawsze, pozostawiając charakterystyczne „pieczątki”, przypominające blizny. Rozstępy to zmora wielu kobiet, które pomimo dbania o skórę, stosowania specjalnych preparatów przeciwko ich powstawaniu, podczas trzeciego trymestru ciąży. O ile z rozstępami różowo-fioletowymi można jeszcze walczyć, o tyle z białymi (starszymi) bitwa jest nierówna. Same kremy nie są w stanie doprowadzić skóry do tak silnej stymulacji, żeby ów rozstęp „wypchnąć” (można go porównać bowiem do wklęsłych blizn). Dlatego każdy zabieg, który obiecuje usuwanie tych niechcianych „pamiątek” po okresie ciąży, nadwadze czy dorastaniu (bardzo często rozstępy powstają na ciele nastolatek, których skóra nie nadąża za szybkimi zmianami powiększania się ciała: piersi czy pośladków) jest przez wiele kobiet testowany. Ale nie wszystkie się niestety sprawdzają. Świetną technologią polecaną na ten problem jest ta zastosowana w Discovery Pico. Na czym polega zabieg?

Wykorzystuje najnowocześniejszą technologię laserowego usuwania zmian barwnikowych, starzejącej się skóry, tatuaży i rozstępów. To laser pikosenkundowy oparty na ultrakrótkich impulsach, o dwukrotnie większej mocy niż dotychczas stosowane. Wiązka lasera w kontrolowany sposób uszkadza skórę, pobudzając jej naturalne procesy naprawcze. Zaletą i przewagą tego zabiegu nad innymi, podobnymi jest mniejsza ilość potrzebnych zabiegów w serii i wyższy komfort odczuć pacjenta podczas samej terapii.

Laser pikosekundowy działa trochę jak oparzenie, mobilizując tkankę z rozstępem do przebudowy struktury. Oparzenie dla organizmu to sygnał do namnażania w tym miejscu nowych komórek, które nadbudowują braki w danym miejscu. Dzięki temu zamiast wklęsłej „blizny”, do której porównuje się rozstęp, pojawia się nowa struktura, która z każdym kolejnym zabiegiem się coraz bardziej „wypłaszcza”, a skóra wygląda na równiejszą.

Elite
Podciśnieniem, LED i laserem w rozciągniętą skórę
ICOONE® LASER


Brzuszek po ciąży bywa rozciągniętym fałdem skóry, który co prawda można ukryć warstwami ubrań, ale na plaży, basenie czy siłowni nie są się go schować. Podobnie jak wiotką skórę na udach czy łydkach po dużej utracie wagi. Mało zwarte ciało lub kończyny podatne na obrzęki to często ogromny problem dla osób w różnym wieku, które nie są w stanie zakamuflować tego mankamentu. Jeśli wiotkości towarzyszy obrzęk, luźna skóra i cellulit lub miejscowy tłuszczyk, najlepszym zabiegiem na te przypadłości jest ICOONE® LASER.
– To innowacyjne połączenie masażu podciśnieniowego ze światłem LED i laserem. Jest to rewolucyjny zabieg do modelowania sylwetki oraz walki z wszelkimi oznakami starzenia się̨ skóry. Doskonale sprawdza się̨ w redukcji lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, obrzęków, a także w skutecznym ujędrnianiu skóry ciała i twarzy – mówi Aleksandra Budna, fizjoterapeutka z Kliniki Elite.

Jak przebiega sam zabieg? ICOONE® LASER oddziałuje na skórę na trzy różne sposoby: poprzez połączenie masażu głowicą z rolkami z mikrootworami, wraz ze światłem LED i laserem. Połączenie tych technologii pozwala na bardzo precyzyjną stymulację tkanki łącznej wliczając w to najdelikatniejsze obszary takie jak oczy, dekolt, biust oraz wewnętrzna strona ud i ramion. Głowica Icoone nie rozciąga więc delikatnej skóry, lecz wręcz przeciwnie - stymuluje ją do ujędrnienia, aby stawała się bardziej zwarta. Większość kobiet, które miały problem z fałdką na brzuchu po urodzeniu dziecka, przyznaje, że nie ma lepszego zabiegu niwelującego ten problem.
– Skumulowane działanie trzech technologii w jednym zabiegu, daje długotrwałe efekty w modelowaniu i ujędrnianiu skóry oraz wspomaga pracę układu limfatycznego. Efekt termiczny lasera, przyspiesza lokalną redukcję tkanki tłuszczowej, podczas gdy światło LED zwiększa elastyczność́ skóry – dodaje Aleksandra Budna.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.