INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Jesienna piękność!

lekarze specjaliści > Jesienna piękność!

Temat miesiąca

Jesienna piękność!

Przewodnik o tym jak zadbać o swoje ciało i skórę jesienią. Jakie zabiegi wybrać?

Czy istnieje coś takiego jak idealna pora roku na zabiegi medycyny estetycznej, które poprawiłyby kondycję naszej skóry? Jak najbardziej! Z całą pewnością jednak nie jest to lato- w tym czasie ostre promienie ultrafioletowe agresywnie uszkadzają włókna kolagenowe i stymulują niechcianą pigmentację skóry. Zimą z kolei, lodowaty wiatr osłabia i pogarsza stan naszej skóry. I tu dochodzimy do jesieni... Jesienna, łagodna pogoda jest zdecydowanie najlepszym czasem na to, żeby prawidłowo i bezpiecznie zadbać o swoje ciało i skórę. Jak więc zadbać o siebie jesienią? Jakie zabiegi kosmetyczne są wskazane a których powinniśmy unikać?

Cieszące się popularnością zabiegi medycyny estetycznej, które wykonamy jesienią, pomogą nam oraz naszej skórze przygotować się na zimowe utrapienia jakimi są mróz, zimny i przeszywający wiatr a nawet zwykłe domowe ogrzewanie, które wysusza naszą skórę.

Zależnie od tego, czego najbardziej potrzebuje nasza skóra, jesienią z całą pewnością warto wykonać zabiegi wykorzystujące:
- peelingi chemiczne
- kwas hialuronowy
- koktaje do mezoterapii
- toksynę botulinową
- lipolizę iniekcyjną

Peeling chemiczny

To, zabieg który polega na zastosowaniu na skórze preparatu, zawierającego w swoim składzie substancje chemicznym o ściśle określonym stopniu stężenia w wyniku czego w sposób kontrolowany zostaje złuszczony naskórek. Na ogół są to kwasy takie jak kwas pirogronowy, migdałowy lub kwas TCA. Peelingi chemiczne niezwykle stymulują wiele procesów regeneracyjnych, pozwalają na pozbycie się niechcianego, martwego i wyschniętego naskórka, ponadto przywracają naszej skórze jędrność oraz właściwy poziom nawilżenia, co jest szczególnie ważne po urlopie np. w ciepłych krajach. Dzięki temu zabiegowi nasza skóra jest zdecydowanie bardziej wypoczęta, aksamitna i jaśniejsza. Poza tym peeling chemiczny działa również na zmarszczki i przebarwienia (związane z intensywną ekspozycją skóry na słońce), redukuje blizny i rozstępy.

Kwasem hialuronowym - wypełnianie zmarszczek

Kwas hialuronowy, z natury znajduje się w naszym organizmie i jest odpowiedzialny za odpowiednie nawodnienie skóry, dzięki czemu jest aksamitnie gładka i sprężysta. Wraz z upływem czasu, poziom kolagenu ulega obniżeniu, jednak korzystając z zabiegów medycyny estetycznej możemy go uzupełniać. W ten sposób szybciej w porównaniu do innych zabiegów, wygładzimy powstałe na naszej twarzy zmarszczki, przywrócimy naturalny owal twarzy, jak również wymodelujemy bądź powiększyć usta.

Mezoterapia igłowa

W czasie letnich wakacji narażamy naszą skórę na działanie zintensyfikowanej temperatury, klimatyzacji, agresywnego słońca czy wody morskiej. Wszystkie te czynniki powodują, że skóra szybciej się starzeje, staje się przesuszona i wrażliwa. Aby zatrzymać ten nieodparty upływ czasu musimy naszą skórę zregenerować i zadbać o jej nawilżenie. Najlepiej zrobi to zabieg mezoterapii igłowej, w którym może być wykorzystany kwas hialuronowy lub osocze. Osocze uzyskasz z własnej krwi, wyposażone jest w tzw. ,,czynnik wzrostu, który stymuluje komórki macierzyste, przez co produkowany jest nowy kolagen.

Toksyna botulinowa

Zastrzyki z toksyny botulinowej posiadają niezrównaną zaletę - mają działanie profilaktyczne oraz w znaczący sposób ograniczają widoczność istniejących zmarszczek na naszej twarzy. Preparat z toksyną botulinową wstrzyknięty w okolice oczu i czoła sprawia, że zmarszczki, które pojawiły się pod wpływem naturalnego mrużenia lub słońca stają się wyraźnie płytsze. Co jest szczególnie ważne, że preparat ten nie blokuje mięśni tylko je osłabia, przez co uzyskujemy zupełnie naturalny efekt.

Lipoliza iniekcyjna - redukcja tkanki tłuszczowej

Bywa, że nawet najbardziej nowoczesne diety czy dopasowane do naszej sylwetki zestawy ćwiczeń nie pomagają w wymodelowaniu sylwetki po lecie. W takim wypadku można skorzystać z metod, które z powodzeniem stosowane są w medycynie estetycznej. Jedną z takich metod jest lipoliza iniekcyjna przy użyciu preparatu Aqualyx. Metoda ta, nie bez przyczyny nazywana jest ,,liposukcją bez skalpela". W trakcie zabiegu substancja podawana jest bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, której chcemy się pozbyć, poprzez iniekcje (nakłuwanie) specjalnymi, dedykowanymi do tego celu igłami. Aqualyx sprawia, że komórki tłuszczowe są niszczone i przetransportowywane do wątroby a następnie wydalane z organizmu przez nerki.

Pamiętajmy - jesienią skorzystajmy z takich zabiegów medycyny estetycznej, dzięki którym odpowiednio zregenerujemy naszą skórę i zabezpieczymy ją przed mroźnym, zimowym chłodem.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.