INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Gdy intymne piękno zanika… sięgnij po zabiegi ginekologii estetycznej

lekarze specjaliści > Gdy intymne piękno zanika… sięgnij po zabiegi ginekologii estetycznej

Temat miesiąca

Gdy intymne piękno zanika… sięgnij po zabiegi ginekologii estetycznej

Jednym z częstszych problemów zdrowotnych u kobiet jest rozluźnienie pochwy i krocza oraz utrata ich elastyczności. Dolegliwości te występują najczęściej u kobiet po porodach...

Jednym z częstszych problemów zdrowotnych u kobiet jest rozluźnienie pochwy i krocza oraz utrata ich elastyczności. Dolegliwości te występują najczęściej u kobiet po porodach, nawet u tych, które rodziły po raz pierwszy. Również w okresie menopauzy, na skutek zmniejszenia produkcji kolagenu, dochodzi do utraty elastyczności pochwy i jej ścieńczenia, co może sprzyjać także wysiłkowemu nietrzymaniu moczu.

Dla wielu kobiet objawy te stanowią poważny problem w kontaktach intymnych, prowadząc do dyskomfortu, spadku satysfakcji seksualnej, obniżenia własnej samooceny, a w konsekwencji nawet do pogorszenia relacji z partnerem. Jednocześnie w dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet nie akceptuje tych objawów, starając się im przeciwdziałać. Tu z pomocą przychodzi prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny, jaką jest ginekologia estetyczna.

Jednym z zabiegów ginekologii estetycznej wykonywanym w celu poprawy satysfakcji seksualnej u kobiet jest perineoplastyka, czyli plastyka krocza. Polega ona chirurgicznym wycięciu starych blizn i rekonstrukcji tkanek krocza. Zespala się rozciągnięte mięśnie krocza, usztywnia wejście do pochwy tak, że po zamknięciu operowanej przestrzeni uzyskuje się zwężenie wejścia do pochwy. Efektem zabiegu jest podniesione krocze, co sprzyja poprawie doznań seksualnych.

Kolejną nowoczesną metodą leczenia stosowaną w przypadkach rozluźnienia pochwy jest laserowa rewitalizacja, czyli odmłodzenie śluzówki pochwy. Metoda wykorzystuje wpływ fototermiczny wiązki laserowej na tkanki pochwy. Impulsy energii laserowej dostają się do błony śluzowej powodując ogrzanie włókien kolagenowych, co w efekcie prowadzi do skurczenia się tkanek pochwy i zwiększenia ich napięcia. Błona śluzowa pochwy po zabiegu laseroterapii staje się bardziej elastyczna, napięta i nawilżona. Dodatkowo wzmocnienie tkanki będącej pod pęcherzem moczowym i cewką moczową łagodzi objawy wysiłkowego nietrzymania moczu. Poprawiają się doznania seksualne, polepsza się jakość i komfort życia kobiety.

Inną niechirurgiczną procedurą poprawiająca satysfakcję z kontaktów intymnych jest zabieg nastrzykiwania okolicy łechtaczki i pochwy osoczem bogatopłytkowym. Jest to materiał bezpieczny, stosowany z powodzeniem w zabiegach medycyny estetycznej. Osocze bogatopłytkowe zawiera czynniki wzrostu, które aktywują komórki macierzyste w miejscu wstrzyknięcia, przez co stymulują produkcję kolagenu. Nastrzykiwana okolica staje się nawilżona, bardziej czuła i ukrwiona. Poprawia się libido. Odczucia seksualne stają się pełniejsze i intensywniejsze.

Choć problemy intymne to wciąż tematy wstydliwe, warto się przemóc i skonsultować swoje dolegliwości z lekarzem ginekologiem estetycznym, który wskaże, z jakiego zabiegu ginekologii estetycznej można w danej sytuacji skorzystać.
Zapraszamy na zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej do SonoFem Centrum Medycznego w Warszawie.

Zapraszamy na zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej do SonoFem Centrum Medycznego w Warszawie, ul. Ateńska 10 (Saska Kępa).

Dr Joanna Wojciula, specjalista ginekolog-położnik, lekarz ginekologii estetycznej
medserwis.pl
Dr Joanna Wojciula, specjalista ginekolog-położnik, lekarz ginekologii estetycznej
Ukończyła I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie oraz Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej. Specjalizuje się w zabiegach plastycznych warg sromowych, pochwy i krocza oraz zabiegach laserowych i mezoterapii w obrębie okolic intymnych. Przeprowadza zabiegi przy użyciu Lasera MonaLisa Touch.
W SonoFem Centrum Medycznym w Warszawie wykonuje następujące zabiegi ginekologii estetycznej:
Laserowa rewitalizacja pochwy i sromu
Laserowe obkurczenie pochwy po porodzie
Laserowe leczenie nietrzymanie moczu
Labioplastyka laserowa
Laseroterapia blizny po cieciu cesarskim lub nacięciu krocza
Laserowa plastyka krocza po porodzie
Laserowe usunięcie zmian z tarczy szyjki macicy (np. nadżerki)
Wybielanie okolic intymnych
Przecięcie i odtworzenie błony dziewiczej
Zaopatrzenie zadawnionych pęknięć krocza
Mezoterapia okolic intymnych osoczem bogatopłytkowym
O-SHOT - uwrażliwienie strefy G osoczem bogatopłytkowym.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.