INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Cała prawda o leczeniu kanałowym

lekarze specjaliści > Cała prawda o leczeniu kanałowym

Temat miesiąca

Cała prawda o leczeniu kanałowym

zdjecie

Czy leczenie kanałowe boli? Z jakimi konsekwencjami się wiąże? Czy nie prościej po prostu usunąć ząb?

Te i inne pytania zapewne wielu z Was zadawało sobie, po wizycie u stomatologa podczas której padła niechciana diagnoza: KONIECZNE JEST LECZENIE KANAŁOWE.

Już sama nazwa leczenie endodontyczne (fachowa nazwa leczenia kanałowego) wzbudza mieszane odczucia. Jednak czy rzeczywiście jest się czego obawiać?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie należy poznać specyfikę leczenia kanałowego i dowiedzieć się czym ono tak naprawdę jest.

zdjecie
Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe przeprowadzane jest w momencie, kiedy proces próchniczy jest na tyle rozległy, iż zastosowanie tradycyjnego wypełnienia jest niewystarczające. Bakterie atakują miazgę (wnętrze) zęba – jest to proces nieodwracalny, który należy zahamować tak szybko jak tylko to możliwe.

Leczenie endodontyczne obejmuje trzy etapy:

Etap pierwszy: usunięcie zainfekowanej miazgi z kanałów zębowych
Etap drugi: dezynfekcja kanałów korzeniowych
Etap trzeci: dokładne wypełnienie kanałów korzeniowych specjalnym materiałem

Po zakończonym leczeniu kanałowym lekarz odbuduje ząb. Wszystkie etapy można przeprowadzić w znieczulaniu, dzięki czemu cały proces jest zupełnie bezbolesny.

Czy warto?

Oczywiście, że WARTO. Pamiętajmy, że żaden nawet najlepiej wykonany sztuczny ząb (implant, czy korona) nigdy w pełni nie zastąpi nam naturalnego zęba. A właściwie przeprowadzone leczenie kanałowe przedłuży żywotność zęba o wiele lat.

Jeżeli więc podejrzewasz, że w Twoim przypadku będzie potrzebne leczenia kanałowego, zgłoś się do dobrej kliniki stomatologicznej, cieszącej się zaufaniem i pozytywnymi opiniami pacjentów. Do takich zalicza się gabinet Estetica Beauty Dent mieszcząca się przy ulicy Wrocławskiej 80/54, w Krakowie. Tutaj nie tylko uzyskasz wszelkie niezbędne informacje, ale także wykonasz samo leczenie. Pełen profesjonalizm personelu i najwyższa jakość materiałów sprawią, że Twój uśmiech znów będzie olśniewający. Oferta Estetica Beauty Dent obejmuje cały zakres usług stomatologicznych, dzięki czemu wszystkie zabiegi wykonasz w jednym miejscu.

Estetica Beauty Dent obala mity na temat leczenia kanałowego:

Leczenie kanałowe boli → FAŁSZ

Strach przed rozpoczęciem leczenia kanałowego związany z bólem jest zupełnie nieuzasadniony. Współczesna stomatologia dysponuje licznymi rozwiązaniami, których zastosowanie sprawi, że cały proces leczenia przebiegnie bezboleśnie.

W gabinecie Estetica Beauty Dent stosowane są najwyższej klasy znieczulenia, dzięki którym będziesz mógł zapomnieć o bólu i odbyć wizytę z zachowaniem pełnego komfortu.

Leczenie kanałowe jest długotrwałym i żmudnym leczeniem → FAŁSZ

Leczenie kanałowe można przeprowadzić nawet podczas jednej wizyty!! Taka wizyta trwa wówczas ok. 1 – 1,5 h. Oczywiście zdarzają się przypadki (gdzie ze względu np. na wystąpienie zmiany okołowierzchołkowej) leczenie może objąć dwie lub trzy wizyty.

Leczenie kanałowe jest jedynym rozwiązaniem, aby uratować zęba → PRAWDA
W momencie kiedy bakterie próchnicowe opanowały nasz ząb w znacznej mierze i przeniknęły do wnętrza zęba jedynie leczenie kanałowe stwarza możliwość cofnięcia powstałych zmian i uratowania zęba.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.