INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Bezpłatne leczenie owrzodzeń podudzi w Klinice Medycznej Wilmed

lekarze specjaliści > Bezpłatne leczenie owrzodzeń podudzi w Klinice Medycznej Wilmed

Aktualności

Bezpłatne leczenie owrzodzeń podudzi w Klinice Medycznej Wilmed

medserwis.pl
Owrzodzenia podudzi to najczęściej objaw zaawansowanej i nieleczonej przewlekłej niewydolności żylnej lub zakrzepowo-zarostowego zapalenia naczyń. W Klinice Medycznej Wilmed oferujemy pacjentom kompleksowe bezpłatne leczenie owrzodzeń podudzi wraz z konsultacjami lekarskimi.

Jednym z najpoważniejszych oraz najtrudniejszych do leczenia komplikacji przewlekłych chorób żylnych są owrzodzenia podudzi. Przyjmują one postać trudno gojących się ran, które niekiedy mogą osiągać bardzo duże rozmiary. Najczęściej dotykają one osób borykających się z przewlekłą, nieleczoną niewydolnością żylną. Częściej owrzodzenia podudzi występują u kobiet. Mają charakter nawracający – aż u 70% pacjentów zdarzają się nawroty choroby. Czynnikami, które zwiększają ryzyko wystąpienia chorób żył, a w związku z tym – owrzodzeń podudzi, są m.in. nadwaga i otyłość, siedzący tryb życia, źle skomponowana dieta, palenie papierosów oraz indywidualne predyspozycje genetyczne.

Bezpłatne leczenie owrzodzeń podudzi w Klinice Medycznej Wilmed

W Klinice Medycznej Wilmed oferujemy pacjentom bezpłatne leczenie owrzodzeń podudzi, prowadzone w ramach badania klinicznego. Jak wygląda takie leczenie? Polega ono na tym, że wykwalifikowana pielęgniarka codziennie nakłada pacjentowi na chorobowo zmienione miejsca lek w postaci kremu zawierającego substancje stosowane w leczeniu tego typu schorzeń lub krem zawierający substancję porównawczą oraz wykonuje opatrunki kompresyjne. Dodatkowo, w trakcie leczenia wykonywane jest standardowe oczyszczanie owrzodzeń. Wszystko to odbywa się w miejscu zamieszkania pacjenta i trwa 5 miesięcy. Co ważne, w tym czasie pacjent odbywa również 8 bezpłatnych konsultacji lekarskich w Klinice Medycznej Wilmed (co 4 tygodnie).

Kto może zgłosić się na leczenie?

Bezpłatne leczenie owrzodzeń podudzi w Klinice Medycznej Wilmed w ramach badania klinicznego przeznaczone jest dla:

• dorosłych kobiet i mężczyzn ze zdiagnozowanym owrzodzeniem podudzi, które trwa nie krócej niż 2 miesiące i nie dłużej niż 4 lata,
• pacjentów, u których wielkość leczonego owrzodzenia wynosi od 5 do 40 cm2,
• osób z wykonanym nie wcześniej niż 6 miesięcy przed włączeniem do leczenia badaniem USG Dopplera naczyń żylnych i tętniczych z oznaczeniem wskaźnika ABI.

Przeciwwskazania do wzięcia udziału w leczeniu

Dla zapewnienia pacjentom maksymalnego poziomu bezpieczeństwa, w badaniu nie mogą wziąć udziału osoby ze zdiagnozowanym owrzodzeniem innego rodzaju, z dużą niewydolnością tętniczą, zaawansowaną cukrzycą, z ciężką chorobą nerek lub wątroby (zdiagnozowaną w ciągu 3 miesięcy przed włączeniem do badania), w trakcie lub po leczeniu nowotworowym, a także osoby, które w ciągu 3 miesięcy stosowały miejscowo dowolny produkt zawierający kwas hialuronowy.
Pacjentów zainteresowanych wzięciem udziału w leczeniu zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerami 22 651 98 61 lub 692 407 540 bądź mailowego pod adresem przychodnia@wilmed.pl od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-20:00.

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.