INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Zdrowa i piękna skóra latem

lekarze specjaliści > Zdrowa i piękna skóra latem

Zdrowa i piękna skóra latem

Słońce, jak co roku w porze wakacyjnych urlopów wzmaga swoją aktywność. Nic w tym dziwnego, w końcu nikt z nas, nie wyobraża sobie letniego szaleństwa, bez promieni słonecznych. Cera narażona na niekorzystne czynniki, jak duże promieniowanie, morska woda, silny wiatr i wysokie temperatury, traci swój zdrowy wygląd i blask. Warto, więc poznać i przestrzegać kilku prostych zasad, które pomogą zachować zdrową i witalną skórę.

Oczyszczenie skóry

Latem nasza skóra potrzebuję odżywienia i nawilżenia jeszcze bardziej niż zwykle. Przed zabiegami pielęgnacyjnymi warto skorzystać z medycznego peelingu, który doskonale przygotuje cerę do dalszej pielęgnacji. Celem opisywanego procesu jest intensywne złuszczenie naskórka oraz dotarcie do skóry właściwej. Peelingi medyczne w dużym stopniu pobudzają mikrokrążenie w skórze, dzięki czemu twarz lepiej przyjmuje substancję odżywcze.

Odżywianie i intensywne nawilżenie

Mezoterapia pomaga w uzupełnieniu niedoboru minerałów oraz witamin, od których w dużej mierze zależy poziom nawilżenia cery. Zabieg polega na miejscowym dostarczeniu do skóry odpowiednich substancji leczniczych, odżywczych i regenerujących. Zdrowa i nawilżona skóra, dobrze przyjmie kontakt nawet z duża dawką promieni UV.

Zabieg Regeneris jest wykonywany przy użyciu osocza bogatopłytkowego, którym określa się dużą ilość płytek krwi, zgromadzonych w niewielkiej ilości osocza. Materiał do obstrzykiwania otrzymuje się bezpośrednio z krwi pacjenta, poprzez odwirowanie jej w próbówce. Skóra po zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym jest dobrze odżywiona, pełna blasku i lepiej absorbuje kremy z filtrem UV.

zdjecieZdrowie na urlopie

Pamiętajmy o zdrowiu, także w czasie urlopu i dni wolnych od pracy. Zdrowa skóra jest swego rodzaju wizytówką, która mówi wiele na nasz temat. Zabiegi kosmetyczne przygotowujące na letnie dni znajdziesz w ofercie gabinetu Moja Estetyka, gdzie lekarze medycyny estetycznej w profesjonalny sposób dobiorą rodzaj zabiegu do potrzeb Twojej skóry.

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.