INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Pielęgnacja skóry latem

lekarze specjaliści > Pielęgnacja skóry latem

Pielęgnacja skóry latem

medserwis.pl
Latem nasza skóra wymaga specjalnej pielęgnacji. Gorące suche powietrze, wysokie temperatury i promienie UV uszkadzają zewnętrzną barierę naskórkową, przez co staje się ona sucha, napięta i skłonna do podrażnień.
W pielęgnacji domowej stosujemy kremy nawilżające, uszczelniające barierę naskórkową, np. zawierające lipidy, ceramidy, peptydy. Na dzień obowiązkowo krem z wysokim filtrem UV.
Ciekawym rozwiązaniem są kremy, które poza ochroną UV eliminują skutki fotostarzenia poprzez działanie specjalistycznych składników, takich jak np. kwas ferulowy, naprawiających uszkodzone przez promienie UV DNA komórek.

Pielęgnacja gabinetowa powinna być oparta o zabiegi wspomagające nawilżanie skóry w jej głębokich warstwach. Najlepiej sprawdzą się tutaj mezoterapie – igłowa, bezigłowa, mikroigłowa, Hialurofrax® oraz najnowszy zabieg Juvéderm VOLITE.

Mezoterapia igłowa polega na podaniu preparatów intensywnie nawilżających i regenerujących drogą podskórnych iniekcji wykonywanych przez lekarza. Zabieg pozostawia na skórze niewielkie pęcherzyki, które znikają w ciągu kilku godzin, może pozostawić niewielkie siniaki i należy do zabiegów, które mogą powodować dyskomfort u pacjentów. Zabieg wykonuje się w serii minimum 3 zabiegów w odstępach dwutygodniowych.

Mezoterapia bezigłowa jest dobrym wyborem dla osób, które boją się igieł, o niskim progu bólowym i przed ważnymi imprezami, gdyż jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym, nie pozostawiającym siniaków podskórnych. Polega ona na wtłoczeniu wysoko skoncentrowanych koktajli nawilżająco-rewitalizujących w głębokie partie skóry przy pomocy prądu o niskiej częstotliwości, który rozszerza pory skóry, umożliwiając przenikanie substancji aktywnych do wnętrza skóry. Warunkiem niezbędnym skuteczności zabiegów jest dobra jakość koktajli do mezoterapii. Niska cena zabiegów powinna raczej zniechęcać potencjalnych klientów. Zalecana ilość zabiegów to średnio 6 w serii zabiegowej.

Mezoterapia mikroigłowa polega na mechanicznym podziurkowaniu skóry dzięki urządzeniu o nazwie Dermapen, które działając z wysoką częstotliwością powoduje liczne mikronakłucia, po których wprowadzany jest preparat aktywny. Dobrze, jeśli preparat jest dodatkowo produkowany w nanotechnologii, która zwiększa przenikanie składników aktywnych. Intensywna perforacja naskórka przyspiesza regenerację skóry. Mezoterapia mikroigłowa należy do zabiegów dających średnie odczucia bólowe, natomiast nie pozostawia ona siniaków podskórnych. Zalecana seria to 6 zabiegów.

Hialurofrax® to metoda iniekcji kwasu hialuronowego dzięki laserowi diodowemu i głowicy FraxPen® działającej podobnie jak Dermapen. Synergiczne działanie promieniowania laserowego i mikronakłuć oraz kwasu hialuronowego wyprodukowanego w nanotechnologii daje skuteczne efekty wypełniania powierzchownych zmarszczek i poprawy nawilżenia skóry w jej głębszych warstwach. Zabieg nie pozostawia śladów na skórze, skutkiem ubocznym może być jedynie przemijające zaczerwienienie skóry na skutek działania głowicy FraxPen®. Zalecana seria to 6 zabiegów, ale już po 2-3 zabiegach widoczna jest wyraźna poprawa jakości skóry.

Juvéderm VOLITE to zabieg polegający na śródskórnym podaniu kwasu hialuronowego następnej generacji w specjalnie opatentowanej formule w technologii VYCROSS™. W przeciwieństwie do tradycyjnej mezoterapii igłowej preparat jest podawany głębiej i jest wykonywany tylko raz. Bardzo dobre efekty rewitalizacji, nawilżenia, spłycenia zmarszczek oraz liftingu to zasługa doskonałej jakości preparatu, którego udowodnione rezultaty zabiegowe utrzymują się minimum 9 miesięcy.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.