INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Zanim założysz bikini. Sprawdź, co możesz zrobić „luźną” skórą po odchudzaniu?

lekarze specjaliści > Zanim założysz bikini. Sprawdź, co możesz zrobić „luźną” skórą po odchudzaniu?

Medycyna na co dzień

Zanim założysz bikini. Sprawdź, co możesz zrobić „luźną” skórą po odchudzaniu?

Udało się zgubić kilka kilogramów przed wakacjami i z radością zmieniłaś rozmiar ubrań na mniejszy. Jednak smak sukcesu po odchudzaniu psuje ci… nadmiar skóry? Dowiedz się, jak ją napiąć i ujędrnić, by zachwycać w bikini.
Po gwałtownej zmianie wagi wiotkie i zwisające fałdy skórne pojawiają się najczęściej na brzuchu, po wewnętrznych stronach ud, na ramionach i w okolicach podbródka. „Za dużo skóry” myślisz i zaczynasz tęsknić za pełniejszym , ale bardziej jędrnym ciałem.

medserwis.plMonika Kukulska
Czy „luźna” skóra sama zniknie?
Jeśli masz dobre geny i twoja skóra jest z natury jędrna i elastyczna, możesz liczyć na to że jej nadmiar powoli się napnie. Także w młodym wieku obkurczanie luźnej skóry przebiega szybko i bez pomocy zabiegów estetycznych. Jeśli jednak przesadzasz z korzystaniem ze słońca czy solarium, możesz mieć problem. Twój kolagen jest po prostu starszy niż twoja metryka i stąd problem wiotkiej skóry! Przez nadmierne opalanie twoja skóra może mieć mniej kolagenu, a ten który jest – może szybciej wiotczeć. Kolagenu ubywa w skórze także z wiekiem. – Włókna kolagenowe, starzejąc się, tracą swoją odporność na rozciąganie, są mniej elastyczne i nie wracają tak łatwo do pierwotnych kształtów – mówi dr Monika Kukulska, lekarz medycyny estetycznej.

Co możesz robić w domu?
Po pierwsze, ćwicz, koncentrując się na budowie masy mięśniowej tam, gdzie wiotkiej skóry jest najwięcej. Po drugie, masuj „luźną” skórę np. pod prysznicem, stosując naprzemiennie ciepłą i zimną wodę. Znane od lat hartowanie wciąż jest na topie, ponieważ poprawia ukrwienie, a więc i odżywienie tkanki łącznej. W trakcie masażu możesz delikatnie szczypać skórę lub wyposażyć się w specjalny przyrząd do masowania – rozmaite masażery znajdziesz w drogerii. Pamiętaj, by masować ciało regularnie i w specjalny sposób. – Zawsze masujemy ciało od obwodu naczyń krwionośnych i limfatycznych w kierunku serca – mówi Urszula Chodorska-Lema, kosmetolog Centrum WellDerm. Czyli masując nogi, zaczynamy od stóp i kostek w górę, a ręce – od czubków palców w stronę przedramion i dalej w kierunku serca. Prawidłowy masaż brzucha wykonuj zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Masaże w gabinecie
Skóra, której jest w nadmiarze, szybciej „kurczy” się pod wpływem masaży endermologicznych LPG pod ciśnieniem. Takie masaże mechaniczne są szczególnie polecane, jeśli po odchudzaniu zostały ci miejscowe nadmiary tłuszczu np. w okolicy bioder, na udach, czy nad kolanami. Oporny na dietę tłuszcz poddaje się i jest metabolizowany, a cała skóra staje się elastyczna i gładka. W fazie uderzeniowej przez miesiąc powinnaś chodzić na masaże nawet 2 razy w tygodniu. Dla jeszcze lepszego efektu napięcia luźnej skóry połącz endermologię z mezoterapią napinającą. W jej składzie szukaj DMEA, substancji wzmacniającej poluzowane włókna kolagenowe.

medserwis.plMonika Kukulska
Zabiegi na „luźną” skórę
Skuteczne w walce o jędrne ciało są takie zabiegi, które skracają poluzowane włókna kolagenowe. – To cała gama liftingów termicznych, koncentrujących się na podgrzaniu skóry właściwej do odpowiedniej temperatury, wywołującej obkurczenie kolagenu – wyjaśnia dr Kukulska z WellDerm. Energia cieplna jednocześnie pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu wiotka skóra dodatkowo w ciągu kolejnych kilku miesięcy silniej zagęszcza się i ujędrnia. Jej źródłem są najczęściej światło podczerwone (IR), skoncentrowane ultradźwięki (HIFU) lub fala radiowa.

Zaffiro Lifting termiczny wykorzystujący światło podczerwone. W rejonie ciała stosowany najczęściej na okolicę kolan, ramion i wnętrze ud. Wymaga serii 3-4 powtórzeń w odstępach miesięcznych. Po zabiegu nie występuje żaden down-time. Od razu widzisz efekty napięcia skóry.
Sonoqueen Lifting HIFU, który wykorzystuje skupioną falę ultradźwiękową o podwyższonej energii do obkurczenia i skrócenia zwiotczałych włókien kolagenowych. Działa na poziomie skóry właściwej i głębiej, w warstwie SMAS, przez co odbudowuje rusztowanie jędrnej skóry. Daje natychmiastowy efekt i nie wymaga rekonwalescencji. Wykowany na ciało ujędrnia skórę ud, pośladków, brzucha, ramion, dekoltu, podbródka. Wykonuje się go jednorazowo, by po 4 miesiącach ocenić, czy należy go powtórzyć.
Attiva Wewnątrzskórny lifting radiowy. W jego trakcie sonda zabiegowa wprowadzana jest bezpośrednio do skóry właściwej i dopiero tam emitowane są fale radiowe, dające efekt obkurczenia kolagenu. Radiofrekwencja silnie napina luźną skórę i redukuje tkankę tłuszczową ramion, brzucha, ud, pośladków, a także pleców, gdzie występują trudne do napięcia fałdy skórne. Zabieg wymaga znieczulenia nasiękowego, nie wyłącza z normalnego życia. Wykonuje się go jednorazowo.

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.