INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Nowy wymiar liftingu i biostymulacji

lekarze specjaliści > Nowy wymiar liftingu i biostymulacji

Artykuły polecane

Nowy wymiar liftingu i biostymulacji

medserwis.pl Autorką artykułu jest:
dr n. med. Dalia Chrzanowska
Każdy dąży do jak najdłuższego utrzymywania skóry w młody, pięknym wyglądzie. Między 25 a 40 rokiem życia kości policzkowe są wysoko i dobrze zarysowane, a owal twarzy jest smukły i napięty. Powyżej 55 roku życia policzki stają się bardziej opadające, wyraźnie zarysowują się bruzdy nosowo- wargowe, a owal twarzy staje się opadający. Z wiekiem zmniejsza się masa kostna twarzoczaszki, następuje utrata wolumetrii twarzy, widoczne są wyraźne zmiany w tkankach miękkich. Spada zawartość kolagenu i elastyny w skórze. Wszystkie powyższe zmiany fizjologiczne skutkują powstawaniem zmarszczek, „chomiczków”, brakiem elastyczności i napięcia skóry.

Właściwa struktura sieci kolagenowej w skórze jest niezwykle istotna- kolagen stanowi podporę dla elastyny i kwasu hialuronowego, które gwarantują elastyczność i nawilżenie skóry. Degradacja kolagenu w procesie starzenia się skóry powoduje spadek zawartości zarówno kolagenu jak i elastyny i kwasu hialuronowego. Dlatego w medycynie estetycznej dąży się do pobudzenia neokolagenezy. Świetnym zabiegiem w tym przypadku są Nici Silhouette Soft®. Podczas jednego zabiegu działamy dwukierunkowo- liftingujemy i biostymulujemy skórę. Mechaniczne naciągnięcie skóry podczas aplikacji nici powoduje jej uniesienie i wymodelowanie. Umiejscowienie nici w tkance podskórnej powoduje stymulację i pobudzenie procesu neokolagenezy. Gwarantuje to stopniowo narastający w czasie efekt wypełnienia i zagęszczenia skóry. Potwierdzają to badania histologiczne wskazujące na istotny wzrost produkcji kolagenu typu I , a także typu III. Nici Silhouette Soft® wykonane są z kwasu polimlekowego, będącego w pełni bezpiecznym, biokompatybilnym materiałem. W porównaniu z innymi materiałami wykorzystywanymi do produkcji nici, kwas polimlekowy wykazuje również zdecydowanie dłuższe działanie w tkance, a przez to bardziej długotrwały efekt liftingu i biostymulacji.

Zabieg z użyciem Silhouette Soft® świetnie sprawdzą się w przypadku:

- Opadających powiek,
- Utraty jędrności skóry,
- Utraty objętości policzków,
- Zaburzeń owalu twarzy,
- Wiotkości skóry szyi.

zdjecie

Serdecznie zapraszamy na zabiegi z użyciem Nici Silhouette Soft® do gabinetu Dermatologii & medycyny estetycznej dr n. med. Dalii Chrzanowskiej w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 7, tel. 534 558 558

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.