INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Gładko na lata

lekarze specjaliści > Gładko na lata

Gładko na lata

O co należy zadbać, żeby zabieg depilacji laserowej był skuteczny na długie lata?

Depilacja laserowa - efekty po latach

Czy laserowe usuwanie włosów jest skuteczne i jak długo utrzymują się efekty zabiegów? Czy laser usuwa włosy na zawsze?

Depilacja laserowa jest najlepszą metodą usuwania owłosienia. Jeśli zastosujesz się do zale-ceń, daje trwałe efekty, które utrzymują się już przez całe życie.

Na co dzień zgłaszają się do mnie osoby zawiedzione efektami depilacji laserowej. Niestety, naj-częstszą przyczyną takich rozczarowań jest wykonanie zabiegu nieskutecznym laserem. W dalszej kolejności niestosowanie się do zaleceń specjalisty.

Jeśli już decydujesz się na depilację laserową, potraktuj sprawę poważnie i poświęć temu nieco uwagi. Wybierz miejsce, gdzie do zabiegów używa się wysokiej jakości lasera diodowego. Najbar-dziej znane i sprawdzone to laser Light Sheer oraz laser Vectus.

Warunkiem efektywnej depilacji laserowej jest też regularność oraz odpowiednia ilość zabiegów w serii.

Najlepsze efekty uzyskasz, jeśli twoje włosy są ciemne i dość mocne. Nim zdecydujesz się na za-bieg, skorzystaj z konsultacji ze specjalistą, aby przejść odpowiednią kwalifikację. Podczas takiej konsultacji terapeuta oceni rodzaj i kolor twoich włosów oraz odcień skóry. Wykona też próbę lase-rową, która pozwoli ocenić reakcję skóry na zabieg, co pomoże dobrać optymalną moc zabiegu.

Pamiętaj również o tym, by skóra na depilowanej partii nie była opalona. Pomiędzy zabiegami mu-sisz chronić ją przed słońcem. Takie partie jak bikini czy pachy bez problemu możesz depilować cały rok. Większe partie, często odsłaniane w słoneczne dni, lepiej depilować poza okresem letnim lub korzystać z ochrony przeciwsłonecznej w postaci wysokich filtrów. Szczególnie dotyczy to osób, które lubią się opalać. Świeżo opalona skóra stwarza ryzyko powikłań w postaci przebarwień oraz obniża skuteczność zabiegu.


Na podstawie własnych doświadczeń mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że odpowiednio przeprowadzona depilacja laserowa daje trwałe efekty na wiele lat.

zdjecie


Osobiście przeszłam serię pięciu zabiegów piętnaście lat temu. Do dziś włoski na depilowa-nych partiach nie rosną.Zabiegi były wówczas przeprowadzone laserem Light Sheer ET.
W późniejszym okresie poddałam się depilacji innych partii laserem Vectus. Po dwóch latach efekty są równie dobre, a cała procedura trwa krócej, gdyż laser ma dużą, bardzo szybką głowicę.

Depilacja laserowa to taki zabieg, który z czystym sumieniem mogę polecieć każdej osobie, która chce pozbyć się owłosienia na stałe i cieszyć się komfortem gładkiej skóry każdego dnia i w każdej sytuacji.

Iwona Kafel
Mgr kosmetolog
www.esteti-med.pl

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.