INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Powiedz NIE nietrzymaniu moczu!

lekarze specjaliści > Powiedz NIE nietrzymaniu moczu!

Artykuły polecane

Powiedz NIE nietrzymaniu moczu!

Zima za Nami! Zgodnie z porami roku, my również budzimy się do życia. Warto więc spojrzeć na siebie i zastanowić się co możemy poprawić w komforcie Naszego życia. Z uśmiechem trenujemy mięśnie Dna miednicy.

Powiedz NIE nietrzymaniu moczu!

Zima za Nami! Zgodnie z porami roku, my również budzimy się do życia. Warto więc spojrzeć na siebie i zastanowić się co możemy poprawić w komforcie Naszego życia.

Drogie Panie, mięśnie dna miednicy to centrum dowodzenia i zarządzania wnętrzem kobiety.Ich wydolność i prawidłowe napięcie harmonizują całe ciało. System ten, zbudowany jest z sieci włókien mięśniowych których główną funkcją jest zamykanie jamy brzusznej od dołu oraz utrzymywanie organów wewnętrznych na właściwym miejscu.

Temat nietrzymania moczu jest bardzo intymny i wstydliwy, dotyczy wielu kobiet, ale ze względu na swą delikatność, jest tematem unikanym i pomijanym. Co gorsza jest to problem bagatelizowanym. Tłumacząc sobie, że to normalne, że każda kobieta czasami tak ma, odraczamy wizytę u specjalisty. Niestety im dłużej zwlekamy, tym sytuacja się pogłębia i problem się utrwala, mięsnie dna miednicy stają się coraz bardziej rozluźniane i pozbawiane świadomej kurczliwości , a to właśnie one odpowiadają za utrzymywanie moczu.

Zadaj sobie pytanie:

Czy kiedykolwiek zdarzyło mi się dobiec do toalety gubiąc po drodze kilka kropel?
Czy podczas kaszlu, śmiechu, kichania, biegania, skakania czy nawet podnoszenia czegoś cięższego z podłogi dotknął mnie ten problem?

Jeżeli tak! Zapraszamy Cię na warsztaty treningowe mięśni Dna miednicy.

Zrób coś dla siebie! Popraw komfort życia!

Więcej informacji:

Zapraszamy też na naszego bloga:
http://centrumkompresjoterapii.pl/nietrzymanie-moczu-czy-dotyczy-mnie-ten-problem/

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.