INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Gdy włos z głowy spada......

lekarze specjaliści > Gdy włos z głowy spada......

Aktualności

Gdy włos z głowy spada......

medserwis.pl
Widząc włosy na szczotce czy umywalce nie wpadajmy w panikę. Nie należy się tym tak bardzo martwić, gdyż włosy nam się „wymieniają” i co jakiś czas „gubimy” ich więcej. Problemem jest nadmierne wypadanie włosów.

Na naszych głowach istnieje od 100 do 150 tysięcy włosów. Wzrost włosa trwa ok. 6 lat, po czym włosy „odpoczywają”, a następnie wypadają, a na ich miejscu pojawiają się nowe. Dziennie w całkowicie naturalny sposób tracimy od 40 do 150 z nich. Jest to tak mała liczba, że często nawet tego nie zauważamy. Problem zaczyna się, gdy włosy zaczynają wypadać „garściami”.

Wypadanie takie może być przejściowe i zdarza się przy ogólnym osłabieniu jak np. przy chorobie, antybiotykoterapii, długotrwałym stresie, rygorystycznej diecie, ciąży czy problemach hormonalnych.

Skłonność do łysienia wynika też z warunków genetycznych na co niestety (jeszcze) nie mamy wpływu, ale także z nieodpowiedniej diety (na którą wpływ mamy) ubogiej w żelazo, białko, cynk oraz produkty bogate w witaminy A, C, E.

Powodem, dla którego wypadają włosy może być ich niewłaściwa pielęgnacja jak np. zbyt silne preparaty, nadmierne wysuszanie włosów, ciągłe farbowanie, prostowanie i skręcanie a nawet wystawianie ich na mróz.

Przerzedzanie się włosów ma ścisły związek z wiekiem, nasz organizm się starzeje i to samo dotyczy
naszych mieszków włosowych. Starzeją się razem z nami i w pewnym wieku nasze fryzury przestają już być takie bujne.

W przypadku nadmiernego wypadania lub też, gdy pragniemy opóźnić proces starzenia się włosów z pomocą przyjdzie w 100 procentach naturalny homeopatyczny płyn do włosów homeopatyczny płyn do włosów. Produkowany w warunkach recepturowych apteki, przeznaczony dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku, cierpiących na nadmierne wypadanie włosów, łysienie plackowate czy zwyczajne niezdrowy wygląd (rozdwajające się końcówki, łamliwość, brak połysku) włosów. Najlepsze efekty można uzyskać stosując go co drugi dzień na noc, owijając głowę-(najlepiej) wełnianym szalikiem czy chustą.

Innym, znacznie droższym rozwiązaniem jest przeszczep włosów, ale nikt nie da nam 100 procentowej gwarancji na pomyślność zabiegu. Dlatego warto wcześniej rozpocząć terapię i zadbać o kondycję włosów i skóry głowy a także zapobiegać ich nadmiernemu wypadaniu.

zdjecie

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.