INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Transplantacja włosów - pewny i sprawdzony sposób na uzyskanie pożądanego efektu „bujnej” fryzury

lekarze specjaliści > Transplantacja włosów - pewny i sprawdzony sposób na uzyskanie pożądanego efektu „bujnej” fryzury

Nowości ze świata medycyny

Transplantacja włosów - pewny i sprawdzony sposób na uzyskanie pożądanego efektu „bujnej” fryzury

medserwis.pldr n.med. Artur Sandelewski
W obecnych czasach, coraz to częściej spotykamy się z osobami, które borykają się z problemem wypadania włosów. Kobiety oraz mężczyźni, szukają pomocy, osoby która pomoże odpowiednio rozpoznać przyczynę wypadania włosów i zalecić właściwe leczenie.
Klinika San-Medical to miejsce, gdzie pracują specjaliści chirurgii odtwórczej włosów na czele z dr Sandelewskim.

Dr Sandelewski, jako jeden z nielicznych lekarzy w Polsce, specjalizujących się w zabiegach przeszczepu włosów, jest członkiem światowej organizacji ISHR. ISHRS to prestiżowa organizacja skupiająca lekarzy z całego świata, a przynależność do niej jest gwarancją jakości. Pacjent zgłaszający się z problemem wypadania włosów, powinien mieć pewność że trafił do lekarza, który posiada odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie.
Nie zawsze jesteśmy w stanie od razu zdiagnozować problem, posiłkujemy się wtedy odpowiednią diagnostyką.
Jedną z podstawowych badań diagnostycznych u pacjentów z utratą włosów jest wykonanie badania trchichoskopwego. Podczas tego bezinwazyjnego badania lekarz dokładnie może ocenić stan skóry głowy. Można również określić grubość włosa, jego strukturę oraz ocenić okolicę mieszka włosowego. Dzięki trichoskopii potrafimy wyliczyć ilość włosów w fazie miniaturyzacji i uzyskać dane na temat odnowy mieszków włosowych.

Na podstawie wnikliwego badania pacjent może zostać zakwalifikowany zabiegu chirurgicznego leczenia łysienia- transplantacji włosów.
W obecnym czasie najbardziej pożądaną i popularną metodą, która gwarantuję bardzo dobre efekty, jest metoda FUE (Follicular Unit Extraction).
Istotą tego zabiegu jest pojedyncze pobieranie poszczególnych jednostek włosa- tzw. graftów bez konieczności wycinania pasa skóry na głowie. Dzięki specjalnemu Hex punch używanemu w Klinice San-Medical pobierane mieszki włosowe są bardzo precyzyjnie, a ilość uszkodzonych graftów sięga jedynie 2-4 %.
W niedoświadczonych rękach wynik ten może sięgać nawet 30-40% co skutkuje złym rezultatem zabiegu przeszczepu włosów.
W drugim etapie, pobrane włosy zostają wszczepiane do miejsca dawczego. Kluczowym czynnikiem, wpływającym na rezultaty, to czas w którym pobrany włos pozostaję poza naszym organizmem. Im krótszy czas, tym zmniejsza się ryzyko zaburzeń metabolicznych, a co za tym idzie lepsze rezultaty. W naszej Klinice San-Medical, maksymalny czas, przebywania graftów poza organizmem, to 4 godziny.
Jak widać powyżej, dokładamy wszelkich starań, by nasi pacjenci mogli cieszyć się upragnioną fryzurą. Wybór odpowiedniej placówki, lekarza, bardzo często jest trudny. W Polsce mamy wiele Klinik oferujących przeszczepy włosów różnymi metodami, należy jednak pamiętać że nie zawsze cena gra kluczową rolę a umiejętności, doświadczenie oraz szkolenia, lekarza specjalisty, które gwarantują wysoką jakość wykonywanych usług.

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.