INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Medycyna estetyczna w służbie piękna

lekarze specjaliści > Medycyna estetyczna w służbie piękna

Medycyna na co dzień

Medycyna estetyczna w służbie piękna

medserwis.pl
Zabiegi medycyny estetycznej z roku na rok zdobywają coraz większe grono zwolenników – do lamusa odchodzi pogląd, że „starzeć trzeba się z godnością”. Rozwój tej dziedziny sprawił, że zabiegi są coraz bardziej skuteczne i bezpieczne, dając przy tym naturalne rezultaty. W Klinice Medycznej Wilmed szczególną popularnością cieszą się zwłaszcza zabiegi kosmetycznego usuwania zmian skórnych metodą elektrokoagulacji oraz niwelowanie zmarszczek mimicznych z wykorzystaniem botoksu.

Niektóre zmiany skórne – zwłaszcza znajdujące się na newralgicznych partiach ciała, takich jak twarz, szyja czy dekolt – niejednokrotnie stają się przyczyną kompleksów i kłopotów z samoakceptacją. Rozmaite brodawki, włókniaki czy naczyniaki bywają właściwie nie do ukrycia pod makijażem, szpecą wygląd, niekiedy również obcierają się o odzież, powodując dyskomfort i podrażnienia skóry. Z pomocą przychodzi wówczas zabieg ich kosmetycznego usuwania metodą elektrokoagulacji, wykonywany w Klinice Medycznej Wilmed.

Elektrokoagulacja – co to takiego?

Elektrokoagulacja to zabieg polegający na usunięciu zmiany skórnej poprzez poddanie jej działaniu prądu o wysokiej częstotliwości. W jej trakcie wytwarza się temperatura sięgająca 200°C, zaś białko tworzące zmianę ścina się, przez co ulega ona obumarciu. W miejscu tym tworzy się strupek, który samoistnie odpada w przeciągu 7-10 dni.

Choć wykorzystywanie prądu elektrycznego może w pierwszej chwili wydawać się nieco przerażające, to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Elektrokoagulację wykonuje się bowiem w znieczuleniu miejscowym, więc jest właściwie bezbolesna dla pacjenta. W porównaniu choćby do chirurgicznych sposobów usuwania zmian skórnych, charakteryzuje się również niewielką inwazyjnością, bezpieczeństwem i znakomitą skutecznością. Podczas zabiegu prąd jest kierowany wyłącznie na precyzyjnie określony obszar zmiany skórnej, więc uszkodzeniom nie ulegają żadne okoliczne tkanki. Nie są wymagane szwy i zazwyczaj nie powstają blizny. Oczywiście, elektrokoagulacja musi zostać poprzedzona konsultacjami z lekarzem.

Botoks – pogromca zmarszczek

Inny bardzo popularny zabieg w ofercie Kliniki Medycznej Wilmed to niwelowanie zmarszczek mimicznych przy pomocy botoksu. Na temat tej substancji krąży wiele mitów, a kolorowe czasopisma co rusz publikują zdjęcia gwiazd, u których efekty zabiegów z botoksem nie są do końca zadowalające. W Wilmedzie aplikacją botoksu zajmują się wyłącznie wykwalifikowani w tym zakresie lekarze specjaliści, dla których najważniejsze jest bezpieczeństwo pacjenta.

Czym zatem jest botoks i dlaczego ma tak wysoką skuteczność w zabiegach odmładzających? Botoks to nic innego jak jad kiełbasiany, czyli toksyna produkowana przez bakterie beztlenowe z rodziny Bacillus botulinus. W naturalny sposób powstaje ona np. w zepsutych wędlinach i spożyta jest trująca, ale wstrzyknięta pod skórę w żaden sposób nie szkodzi człowiekowi.
Lecznicze właściwości botoksu są znane od dziesięcioleci – wykorzystuje się go w okulistyce, leczeniu przykurczów mięśni i dziecięcego porażenia mózgowego czy terapii nadpotliwości. W medycynie estetycznej znajduje zastosowanie przede wszystkim w niwelowaniu głębokich zmarszczek mimicznych. Wstrzyknięty pod skórę botoks hamuje bowiem kurczenie się mięśni, przez co wygładzeniu ulega pokrywająca je skóra, a zmarszczki znikają. Toksyna zaczyna działać po około 2-3 dniach od aplikacji, a pierwsze efekty są widoczne po około tygodniu. Oczywiście dawka preparatu musi być ściśle dopasowana do indywidualnych potrzeb pacjenta – temu m.in. służą przeprowadzane przed zabiegiem konsultacje w Klinice Medycznej Wilmed.

Jak widać, medycyna estetyczna nie jest żadną fanaberią, a profesjonalną i sprawdzoną gałęzią medycyny, dzięki której można pozbyć się wielu problemów. Każdy z nas chce się czuć dobrze we własnej skórze i nic w tym dziwnego!

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.