INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Discovery PICO - tu impuls ma znaczenie

lekarze specjaliści > Discovery PICO - tu impuls ma znaczenie

Temat miesiąca

Discovery PICO - tu impuls ma znaczenie

medserwis.pl
KOLEJNA ŚWIATOWA NOWOŚĆ W WARSZAWSKIEJ KLINICE ELITE CENTRUM LASEROTERAPII - DISCOVERY PICO – TU IMPULS MA ZNACZENIE


Jak działa Discovery Pico? Czym wyróżnia się na tle innych metod? Wyjaśnia dr Olga Warszawik-Hendzel, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Elite.

Discovery PICO
wykorzystuje najnowocześniejszą technologię laserowego usuwania zmian barwnikowych, starzejącej się skóry i tatuażu. Impulsy laserowe pozwalają osiągnąć ukierunkowany prosto na pigment efekt czysto fotoakustyczny, pozostawiając otaczające tkanki nietknięte. W porównaniu z tradycyjnymi laserami Q-Switched, które powodują rozpad cząsteczek pigmentu na granulki, Discovery PICO – dzięki silnym impulsom pikosekundowym – rozbija cząsteczki w bardzo drobny „pył” łatwiejszy do usunięcia z organizmu dla układu odpornościowego.

Co robi, jak działa?
To laser pikosenkundowy oparty na ultrakrótkich impulsach, o dwukrotnie większej mocy niż dotychczas stosowane. Wiązka lasera w kontrolowany sposób uszkadza skórę, pobudzając jej naturalne procesy naprawcze.

Dla kogo/ wskazania?
Dla osób, które mają powierzchniowe i głębokie zmiany pigmentacyjne; melasmę, chcą usunąć tatuaż lub makijaż permanentny; rewitalizacja skóry; redukcja zmarszczek; redukcja blizn potrądzikowych; redukowanie rozstępów.

Na jakie części ciała?

Każda okolica ciała, na której mamy tatuaż, zmiany barwnikowe, przebarwienia, blizny, rozstępy

Rewitalizacja skóry, redukcja zmarszczek - twarz, szyja, dekolt, dłonie

Przebieg (krok, po kroku):

W większości przypadków nie jest wymagana nałożenie znieczulenia, ponieważ zabieg jest tylko nieznacznie bolesny/ odczuwany jako nieprzyjemny. Jedynie w przypadku tatuaży zabieg może być odczuwalny i dlatego zaleca się godzinę wcześniej nałożyć krem Emla lub schłodzić miejsce poddawane zabiegowi. Obszar poddawany zabiegowi jest naświetlany wiązką laserową, zabieg jest bardzo szybki.

Blizny i rozstępy - wiązka lasera w sposób kontrolowany uszkadza skórę, pobudzając jej naturalne procesy naprawcze. Dzięki unikalnej technologii nie dochodzi do przegrzania tkanek, mamy więc gwarancję szybkiego procesu rekonwalescencji oraz braku przebarwień.

Tatuaż i makijaż permanentny - ultrakrótki impuls rozbija pigment barwnika na drobny pył, dzięki czemu jest on znacznie szybciej usuwany z organizmu przy wykonywaniu mniejszej ilości zabiegów.
Jednocześnie nie dochodzi do przegrzania/uszkodzenia tkanek otaczających stąd nie ma ryzyka powstania blizn

Odmładzanie - technologia pikosekundowa, jak żadna inna, pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za elastyczność i strukturę skóry, zapewniając jej młody wygląd.

6. Odczucia (ból? Jakie znieczulenie?)
W przypadku zabiegów na przebarwienia, odmładzanie pacjent odczuwa jedynie niewielki ból, bardziej odczuwany jako dyskomfort - nie wymaga nałożenia znieczulenia.

W przypadku tatuaży ból może być bardziej nasilony i można miejsce znieczulić miejscowo kremem znieczulającym lub chłodzić w trakcie zabiegu aczkolwiek duży odsetek pacjentów nie chce żadnego znieczulenia z uwagi na bardzo krótki czas zabiegu.

Czas trwania:
W zależności od powierzchni poddanej zabiegowi, im większa tym zabieg trwa dłużej aczkolwiek łączny czas zabiegu to kilku do kilkunastu minut

Kiedy widać efekt? Jaki?
po kilku dniach widać rozjaśnienie przebarwień oraz tatuaży aczkolwiek w przypadku usuwania tego rodzaju zmian dla pełnego efektu zabiegu potrzebna jest seria. W przypadku przebarwień/melazmy około 4 zabiegi co 10-14 dni, w przypadku tatuaży również około 4-6 zabiegów co 4 tygodnie

W przypadku odmładzanie skóry czy usuwania rozstępów pierwsze efekty widać już po 2-4 tygodniach - rozstępy/ zmarszczki są płytsze, mniej widoczne a skóra bardziej napięta i ujędrniona

Jak długo widać efekt?
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć - tak długo na jak długo wyprzedzimy proces starzenia - zabieg ten powinno się wykonywać co najmniej raz w roku a najlepiej co 6-8 miesięcy.

W przypadku tatuaży efekt jest na stałe.

A w przypadku przebarwień ważne jest aby po usunięciu zmian pacjent chronił się przed słońcem ponieważ zmiany o charakterze melazmy mogą nawracać po okresie większego nasłonecznienia

Przeciwskazania

Jak do każdego zabiegu laserowego: opalona skóra – co najmniej 4 tyg od ostatniej ekspozycji na słońce lub solarium; ciąża; aktywne zmiany zapalne/bakteryjne/wirusowe/grzybicze na skórze poddawanej zabiegowi; spożywanie leków i preparatów światłoczułych

Cena:
Od 500 zł

Miejsce wykonania zabiegu:
Klinika Elite – Centrum Laseroterapii, ul. Złota 61, nr tel.: 22 400 36 55 www.elite.waw.pl

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.