INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Lifting twarzy i szyi za pomocą różnych rodzajów nici

lekarze specjaliści > Lifting twarzy i szyi za pomocą różnych rodzajów nici

Temat miesiąca

Lifting twarzy i szyi za pomocą różnych rodzajów nici

medserwis.plDr n. med. Monika Kuźmińska
Nici PDO (polydioxanone) są materiałem całkowicie bezpiecznym, ulegają rozpuszczeniu i stopniowemu wydalaniu z organizmu w około 6 miesięcy po implantacji. Występuje kilka rodzajów nici PDO : od najprostszych nici typu mezo, służących do ujędrnienia skóry- poprzez stymulację kolagenu, nici haczykowewykorzystywane do znakomitego liftingu twarzy i szyi, ale też unoszenia biustu i pośladków, wreszcie nici wypełniaczowe ( zastępujące wypełniacze z kwasu hialuronowego). Nici wypełniaczowe są szczególnie efektywne w likwidowaniu zmarszczek poziomych na szyi, gdzie stanowią metodę z wyboru, bez konkurencji wśród innych dostępnych na rynku sposobów, mogą też być wykorzystane do likwidacji bruzd nosowo-wargowych oraz głębokich zmarszczek poziomych na czole. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów nićmi PDO jest lifting twarzy i szyi . W zabiegu tym używamy różne rodzaje nici i w związku z tym możemy podzielić go na trzy etapy.

Etap 1 Rezultat liftingu twarzy i szyi, likwidację tzw chomików uzyskujemy stosując długie nici haczykowe. Ich ilość i grubość zależy od stanu skóry i tego jaki efekt liftingu chcemy osiągnąć, zawsze staramy się stosować jak najdłuższe nici , by wektor podciągania skóry był również jak najdłuższy. Nici haczykowe PDO za pomocą specjalnych prowadnic implantowane są głęboko pod skórą w tzw. SMAS ( Superficial Muscular Aponeurotic System), czyli warstwę mięśniowo-powięziową twarzy. Zabiegi na poziomie SMAS stanowią podstawę współcześnie wykonywanych chirurgicznych liftingów twarzy, aplikacja nici PDO w SMAS daje również znakomity efekt nieinwazyjnego liftingu wykonywanego nićmi PDO i to już bezpośrednio po zabiegu, bez rekonwalescencji koniecznej po zabiegach chirurgicznych. Nici wprowadzane są pod skórę wysoko w skórze owłosionej i za uchem stąd też miejsca wkłuć nie są widoczne. Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym lignokainą.

Etap 2 Ujędrnienie i podstymulowanie skóry ( może to być wykonane jednoczasowo, albo po kilku dniach) uzyskujemy za pomocą nici prostych typu mezo. Najczęściej wprowadzamy je w dolną część twarzy w linię podbródka, oczywiście możemy zastosować więcej nici prostych w inne okolice twarzy, wszystko po to by zwiększyć efektywność i trwałość zabiegu liftingu.
Wprowadzenie do skóry nici prostych wymaga jedynie znieczulenia EMLĄ i jest krótkim, kompletnie nieinwazyjnym zabiegiem.

Etap 3 Jeżeli sytuacja kliniczna tego wymaga możemy zabieg liftingu twarzy i szyi uzupełnić nićmi wypełniaczowymi, które mogą być zaimplantowane w głębokie bruzdy , czy zmarszczki na twarzy , ale przede wszystkim w bruzdy poprzeczne na szyi tzw. pierścienie Venus. Jak wspomniano wcześniej nici wypełniaczowe są metodą z wyboru w likwidacji zmarszczek poprzecznych na szyi. Ta część zabiegu może być również wykonywana jednoczasowo z pozostałymi lub później w trakcie kolejne wizyty. Stosujemy znieczulenie kremem EMLA.

Zastosowanie kilku rodzajów nici zwiększa nie tylko efektywność zabiegów, ale także elastyczność ich wykonania. Jeżeli pacjentka obawia się implantacji większej ilości nici jednorazowo można zaimplantować np. po dwie nici haczykowe na stronę, ujędrnić skórę nićmi prostymi uzyskując widoczny rezultat a następnie po pewnym czasie jeżeli jest taka potrzeba wprowadzić dodatkowe nici haczykowe dla zwiększenia rezultatu.

Mając do dyspozycji duży asortyment nici PDO możemy w elastyczny sposób zwiększyć lub zmniejszyć zakres zabiegu, wykonać go jednorazowo lub rozłożyć w czasie, wszystko po to by jak najoptymalniej zaspokoić potrzeby pacjentów.

W celu uzyskania więcej informacji prosimy o kontakt:
Tel 22 3309035 lub mail m.kuzminska@yonelle.pl


medserwis.pl
medserwis.pl
medserwis.pl

Pacjentka przed i po zabiegu liftingu twarzy nićmi PDO

medserwis.pl

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.