INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Piękne usta przez cały rok

lekarze specjaliści > Piękne usta przez cały rok

Warto wiedzieć

Piękne usta przez cały rok

zdjecie
Jędrne, piękne usta od lat są pragnieniem niemal każdej z nas. Są jednym z głównych atrybutów kobiecości. To właśnie na nich zwykle skupia się wzrok rozmówcy. Zmysłowe wargi kobiet pobudzają wyobraźnię wielu mężczyzn.

Musimy pamiętać, że okolica ust starzeje się stosunkowo wcześnie. Wpływ na ten proces mają czynniki czynniki zewnętrzne - promieniowanie UV czy palenie papierosów oraz wewnętrzne, głównie gospodarka hormonalna. Wraz z wiekiem następuje spadek estrogenów i dochodzi do ścieńczenia śluzówki, też w obrębie ust, jak również do osłabienia nawilżenia czerwieni wargowej, toteż dla każdej kobiety po 50 roku życia wskazany jest zabieg nawilżający usta. Z wiekiem pojawiają się tzw. zmarszczki kodu kreskowego – nazywane kiedyś zmarszczkami palacza. Wpływ na ten proces mają dodatkowo czynniki mechaniczne – duża ruchomość tej części twarzy.

Zabieg jakim jest powiększanie i modelowanie ust jest jednym z najbardziej efektownych i lubianych, gdyż delikatnie podkreśla kobiece walory, dodaje atrakcyjności, a także poprawia samopoczucie.

Głównym wskazaniem do zabiegu jest utrata objętości śluzówki, brak napięcia i nawilżenia czerwieni wargowej czy zmarszczki „kodu kreskowego”. Aby uzyskać dobry efekt można zrobić kontur ust, nawilżyć czy też zwiększyć objętość lub czasem połączyć te elementy jednocześnie. Należy dobrać odpowiednią technikę oraz preparaty. Zwykle wystarcza jeden zabieg, czasami potrzebne są dwa spotkania. Bardzo dobrym produktem do korygowania kształtu i poprawy objętości ust jest StylAge Special Lips. Jest przewidywalny. Za każdym razem pozwala osiągnąć zamierzony efekt. Jest miękki, bardzo plastyczny, dobrze układa się w tkance. Uzyskany efekt utrzymuje się około roku. Preparat zawiera środek znieczulający – lidokainę, pozwalający na złagodzenie doznań bólowych podczas zabiegu. Często celem zabiegu jest głównie nawilżenie (które maleje stopniowo już po 30 roku życia), przywrócenie naturalnego, młodzieńczego napięcia i jędrności ust, wówczas sprawdza się StylAge Hydromax. Jest to wysokiej jakości kwas hialuronowy, który pozwala uzyskać efekt długotrwałego nawilżenia bez dodawania objętości. Pozwala on dodatkowo subtelnie niwelować drobne zmarszczki wokół ust, przez co powstrzymuje proces starzenia.

Po zabiegu może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie, ból w miejscu podania preparatu- objawy te zwykle ustępują w ciągu 3 dni. Czasem (szczególnie u osób wrażliwych) może wystąpić przejściowy świąd czy niewielka przeczulica. Bezpośrednio po zabiegu przez 1 dzień nie należy pić nic gorącego, nie przykładać lodu (grozić może to nawet odmrożeniem). W celu zmniejszenia obrzęku przez kilka dni można stosować leki przeciwzapalne oraz smarować usta maścią lub żelem z arniką. Nie należy masować ust ! Nie zaleca się żadnych zabiegów rozgrzewających przez kolejnych kilka dni - zaleca się unikanie gorących kąpieli, sauny.

Chcąc utrzymać usta w dobrej kondycji bardzo ważna jest codzienna ich pielęgnacja. Systematyczna aplikacja odżywczego balsamu, szczególnie po demakijażu nawilży wysuszone usta. Ciekawym produktem jest Nutritive Lip Balm firmy Sisley. Zastosowany na noc odbudowuje uszkodzoną tkankę ust, odżywia oraz przywraca odpowiedni poziom lipidów. Zawarte w nim naturalne woski pozostawiają na ustach film ochronny zapewniający długotrwałą ochronę przed promieniowaniem UV, a witamina E przeciwdziała wolnym rodnikom. Balsam ten doskonale nawilża usta, poprawia ich miękkość, gładkość i barwę.

zdjecie

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.