INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Jak uniknąć rozczarowania depilacją laserową?

lekarze specjaliści > Jak uniknąć rozczarowania depilacją laserową?

Artykuły polecane

Jak uniknąć rozczarowania depilacją laserową?

medserwis.pl
Kobiece owłosienie bywa bardzo problematyczne. Dla niektórych kobiet to życiowy koszmar - szczególnie gdy dotyczy twarzy. Męski zarost na buzi skutecznie potrafi pozbawić pewności siebie każdą panią.

Co więc zrobić aby skutecznie pozbyć się problematycznych włosów, unikając przy tym rozczarowań i frustracji?


WYBIERZ SPRAWDZONY SPRZĘT

Dobry laser to jeden z podstawowych warunków skutecznego zabiegu. Planując depilację laserową, wybierz laser diodowy - Light Sheer lub Vectus. Oba te lasery dają bardzo dobre i trwałe efekty. Unikaj natomiast urządzeń IPL, które nie usuwają trwale owłosienia.

NIE OPALAJ SIĘ

Opalona skóra zwiększa ryzyko poparzeń oraz obniża skuteczność zabiegu. Unikaj opalania przez minimum 4 tygodnie przed rozpoczęciem depialcji laserowej oraz przez cały okres terapii.

WYKONUJ ZABIEGI REGULARNIE

Jeśli już podejmujesz walkę z owłosieniem, bądź konsekwentna. Zabiegi muszą być wykonane w regularnych odstępach - po to, aby uchwycić fazę wzrostu włosów. Niestety nie wszystkie włosy rosną równocześnie, dlatego musisz przygotować się na serię około 6 zabiegów. Każdy z nich należy wykonać w odpowiednich odstępach: twarz depilujemy co 5-6 tygodni, natomiast ciało co 8-12 tygodni.

NIE WYRYWAJ WŁOSÓW

Przed oraz w trakcie depilacji laserowej zakazane jest wyrywanie włosów. Zrezygnuj więc z depilacji woskiem, pęsetą czy depilatorem minimum 4 tygodnie przed pierwszą wizytą. Pomiędzy zabiegami możesz jedynie golić włosy maszynką. Jest to związane z tym, że laser działa na cebulki włosów i jeśli je usuniemy, terapia nie będzie skuteczna.
MASZ JASNE WŁOSY? ZREZYGNUJ Z LASERA
Nie decyduj się na depilcję laserową, jeśli masz jasne włosy. Do zabiegu nadaje się tylko ciemne owłosienie. Jeśli twoje włoski są blond lub siwe, wybierz inną metodę depilacji, np. wosk.

WYBIERZ SPRAWDZONE MEJSCE

Gabinet z odpowiednią renomą to klucz do sukcesu. W takim miejscu możesz liczyć na właściwą opiekę. Odpowiedni specjalista będzie twoim przewodnikiem w świecie depilacji laserowej. Dostaniesz dokładne wskazówki, jak przygotować się do zabiegu i co robić po. Co bardzo ważne, doświadczony kosmetolog zadba o właściwe parametry terapii. Tylko wtedy depilacja będzie skuteczna, a konieczna ilość zabiegów minimalna. Dobry terapeuta będzie również dbał o ciebie podczas zabiegu, tak żeby zapewnić ci maksymalny komfort oraz ograniczyć bolesność procedury.

Iwona Kafel
mgr kosmetolog
www.esteti-med.pl tel. 698549219

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.