INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Co musisz wiedzieć przed operacją plastyczną

lekarze specjaliści > Co musisz wiedzieć przed operacją plastyczną

Warto wiedzieć

Co musisz wiedzieć przed operacją plastyczną

medserwis.pl
Pamiętaj, że ważne jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótką ściągę dotyczącą tego, na co zwrócić szczególną uwagę.

1) Wybieraj spośród najlepszych

Twój chirurg powinien być członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Zdarzają się lekarze, którzy operacje plastyczne wykonują bez odpowiednich uprawnień z narażeniem zdrowia swoich pacjentów. Nie bądź łatwowierna! Zapytaj specjalistę o dyplomy i doświadczenie.

2) Pomyśl dwa razy

Dobry lekarz nie będzie Cię przekonywał do procedur, których nie potrzebujesz lub które nie są dla Ciebie najlepsze. Zdecyduj się na zabieg, który naprawdę poprawi Ci samopoczucie i sprawi, że poczujesz się lepiej we własnym ciele.

3) Wybadaj temat

Dobry lekarz odpowie na konsultacji na każde Twoje zapytanie. Bądź przygotowana na rozmowę i nie bój się zadawać pytań – w końcu chodzi o Twoje ciało. Nie ufaj specjaliście, który chce jak najszybciej pozbyć się Ciebie z gabinetu.

4) Zadbaj o odpowiednią krzepliwość

Termin na zabieg zarezerwowany? Teraz czas na dobre przygotowanie do zabiegu. Wzmocnij organizm i unormuj krzepliwość krwi, biorąc na dwa tygodnie przed zabiegiem Rutinoscorbin. Wzbogać też swoje dotychczasowe menu o większą dawkę warzyw i owoców bogatych w witaminę C, która uszczelni naczynia krwionośne nie dopuszczając do nadmiernych zasinień.

5) Zbadaj się

Przed zabiegiem będziesz poproszona o komplet badań krwi, które zweryfikują Twój stan zdrowia. W niektórych placówkach (np. w Klinice BeautyGroup Artplastica) dla wygody pacjenta badania można wykonać na miejscu. Planując operację piersi koniecznie zadbaj o aktualne badanie USG.

6) W dniu zabiegu…
Jeżeli masz zaplanowany zabieg w znieczuleniu ogólnym, prawdopodobnie zostaniesz poproszona o nieprzyjmowanie posiłków na 6 godzin przed operacją. Przygotuj się na pobyt w klinice: zabierz ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy i przybory kosmetyczne.

7) Nie panikuj!

Nadszedł dzień zabiegu? Świetnie! Myśl pozytywnie. Na pewno przemyślałaś swoją decyzję i wybrałaś najlepszą możliwą placówkę i kompetentnego lekarza. Skoro tak, to teraz pozostaje Ci tylko zaufać specjalistom i czekać na wspaniały rezultat końcowy.

medserwis.pl

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.