INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Medycyna, a może sztuka?

lekarze specjaliści > Medycyna, a może sztuka?

Temat miesiąca

Medycyna, a może sztuka?

medserwis.pl
W dzisiejszych czasach, wizerunek stał się ważnym elementem naszego życia.

To w jaki sposób inni nas odbierają zależy w głównej mierze od wyglądu. Z tego powodu coraz więcej osób stara się wyglądać coraz lepiej. Już w starożytności ludzie cenili i kultywowali młodość, siłę oraz atletyzm czego odzwierciedleniem były dziela sztuki. Obecnie aby mieć wysportowaną, i atletyczną sylwetkę przestrzegamy rygorystyczne diety, ćwiczymy, uprawiamy sport, korzystamy z usług gabinetów kosmetycznych.

Pomimo wielu starań i wyrzeczeń nie możemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z pewnych obszarów ciała, a nasza sylwetka ciągle pozostawia wiele do życzenia. W takim przypadku z pomocą może przyjść medycyna, a dokładniej lekarz, który może wyrzeźbić ciało pacjenta dzięki Vaser lipo tak jak Michał Anioł wyrzeżbił „Dawida” przy pomocy dłuta.

Vaser lipo HD czyli rzeźbienie sylwetki przy pomocy liposukcji ultradźwiękowej, nie jest to zwykła liposukcja, mająca za zadanie usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej a metoda, dzięki której lekarz może nadać naszemu ciału odpowiednie kształty, aby uzyskało budowę atletyczną. Osiąga się to zaznaczając granice mięśni. Oczywiście aby to wykonać trzeba wykazać się odpowiednią wiedzą anatomiczną aby sylwetka wyglądała jak najlepiej ale też jak najbardziej naturalnie zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

Podczas zabiegu liposukcji Chirurg pozbywa się tkanki tłuszczowej dokładnie odpreparowując ją od pozostałych struktur oraz zmieniając jej strukturę ze stałej w płynną czyli emulsję. Następnym etapem jest usunięcie rozbitego tłuszczu przy pomocy ssania. To właśnie wtedy lekarz może wymodelować wybrane partie ciała i nadać pożądany wygląd, na przykład modelowanie muskulatury brzucha czyli potocznie zwany sześciopak. Poza samą liposukcją można wykonać transfer odessanej tkanki tłuszczowej do partii ciała, których objętość chcemy zwiększyć jak np.: piersi czy pośladki.

Vaser Lipo jest bezpieczną metodą. Fale ultradźwiękowe rozbijają samą tkankę tłuszczową omijając naczynia krwionośne i włókna nerwowe. Dzięki czemu wykorzystujemy tą metodę do modelowania tak delikatnych obszarów jak podbródek, czy ramiona. W zależności od obszaru ciała i rozległości zabiegu może być wykonany w sedacji, lub w przypadku małej okolicy jak np. podbródek w znieczuleniu miejscowym.

Niezwykle istotną zaletą wykorzystania technologii ultradźwięków do liposukcji jest efekt obkurczenia i ujędrnienia skóry. Podczas procesu gojenia, skóra wygładza się, staje się napięta i elastyczna. Efek ten jest nieosiągalny przy tradycyjnych metodach liposukcji.

Lek. Paweł Gołaszewski

Flebonet Wrocław
ul. Pułaskiego 42G
50-445 Wrocław
tel. 71 740 00 33
wroclaw@flebonet.pl

Flebonet Gliwice
ul. Jagiellońska 29a
44-100 Gliwice
tel. 32 320 00 32
gliwice@flebonet.pl

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.