INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Skóra bez tajemnic

lekarze specjaliści > Skóra bez tajemnic

Temat miesiąca

Skóra bez tajemnic

medserwis.pl
Ma je każdy z nas - niektóre są małe, ale bywają też bardzo duże. Z niektórymi się rodzimy, inne pojawiają się dopiero na starość. Mowa o znamionach barwnikowych, popularnie zwanych pieprzykami.

Zmiany barwnikowe stanowią bardzo szeroką i zróżnicowaną grupę zmian składających się z łagodnie namnażających się komórek barwnikowych skóry. Przez część społeczeństwa są odbierane jako znak szczególnej urody, dla pozostałych stanowią niedoskonałości wymagające interwencji kosmetycznej. Przeciętny człowiek ma ich około 20. Większość zmian barwnikowych jest łagodna jednak nie należy ich lekceważyć, gdyż – szczególnie te atypowe – mogą ulec przemianie w czerniaka.

Prywatna Lecznica Certus prezentuje film, który w łatwy sposób przedstawia zasady kontrolowania zmian, które mogą wystąpić na skórze człowieka. Zachęcamy do obejrzenia materiału!Jeżeli po obejrzeniu filmu nadal masz wątpliwości co do znamion na Twoim ciele – umów się na wizytę u dermatologa połączoną z badaniem dermatoskopowym – szczegóły pod numerem telefonu 61 8 604 200.

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.