INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Terapia łączona - kwas hialuronowy + nici liftingujące

lekarze specjaliści > Terapia łączona - kwas hialuronowy + nici liftingujące

Temat miesiąca

Terapia łączona - kwas hialuronowy + nici liftingujące

medserwis.pl
METODA TA JEST PRZEZNACZONA DLA OSÓB, U KTÓRYCH JEDNOCZEŚNIE WYSTĘPUJE UBYTEK, OPADANIE TKANEK ORAZ WIOTKOŚĆ SKÓRY.

Jak to działa?

Połączenie zabiegów z kwasem hialuronowym oraz nici liftingujących stosuje się u pacjentów, u których doszło do utraty objętości oraz opadania tkanek. Najpierw, wykorzystuje się wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Uzupełnia się nimi ubytki, wypełnia bruzdy, koryguje dolną część twarzy, np. okolicę bródki, policzki oraz skronie. Wypełniaczem można opracować każdy element twarzy. Kolejnym etapem jest implantacja nici. Ponieważ kwas hialuronowy nie wchodzi w interakcje z innymi substancjami, dlatego można go bezpiecznie połączyć z nićmi, które rozpuszczają się w skórze po około dwóch miesiącach od implantacji. Ponadto nici indukują syntezę nowego, endogennego kolagenu. Te z haczykami 4D unoszą oraz dają efekt liftingu. Haczyki kotwiczą się w skórze, tym samym skutecznie ją podnoszą oraz zapobiegają przesuwaniu się produktu. Liczba wprowadzanych nici jest uzależniona od stopnia opadania tkanek. Nici stosuje się we wszystkich partiach twarzy, można nimi także unieść brwi oraz wygładzić czoło. Dobór odpowiedniego rozmiaru nici jest uwarunkowany okolicą, którą leczymy oraz jakością skóry, przede wszystkim uzależniony jest od jej grubości oraz elastyczności.

Zabieg stosuje się do:

- Poprawy linii żuchwy.
- Podniesienia policzków.
- Poprawy owalu podbródka.
- Uzupełnienie ubytków.

Jak przebiega zabieg?

Podstawą rozpoczęcia każdego zabiegu jest badanie i ocena stanu skóry. Podczas wykonywania zabiegów bardzo istotne jest zachowanie aseptyki. Procedura wypełniania kwasem hialuronowym jest standardowa: przed zabiegiem opracowywany obszar znieczula się miejscowo przy użyciu kremu bądź iniekcji, następnie podaje się produkt igłą lub kaniulą.
Po około 3 tygodniach, gdy pacjent wraca na lifting nićmi, zabieg rozpoczyna się od ustalenia
wektorów przebiegu nici oraz zaznaczenia ich na skórze. Miejsce wkłucia kaniuli, przez którą
implantuje się nić, znieczula się iniekcyjnie. Samo podanie znieczulenia może być mało komfortowe dla pacjenta. Po aplikacji wyciąga się kaniulę, pozostawiając nić w skórze. Należy ją dobrze naciągnąć, aby uniosła tkanki równocześnie nie powodując dyskomfortu
dla pacjenta. Bezpośrednio po zabiegu może być widoczny efekt zaciągnięcia nici, który mija po ok. tygodniu. Efekt liftingu uzależniony jest od liczby użytych nici oraz stopnia naciągnięcia skóry.

Efekty

Przy znieczuleniu podawanie kwasu hialuronowego jest mało odczuwalne. Można poczuć moment wkłucia oraz rozpieranie preparatu, czasem przez moment lekkie szczypanie. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności. W przypadku
nici po zabiegu stosuje się osłonowo antybiotykoterapię. Dobrze jest zrobić zabieg na przykład przed weekendem, gdyż może wystąpić obrzęk oraz niewielka bolesność.
Dyskomfort i uczucie ciągnięcia można odczuwać np. podczas szerszego otwarcia ust. Tkliwość opracowywanej okolicy może doskwierać do około tygodnia, dolegliwości mogą występować podczas spania na boku (początkowo zaleca się leżenie na plecach, by nici dobrze ułożyły się w skórze oraz by nie doszło do ich przemieszczania się). Efekt utrzymuje się do około dwóch lat. Uzależniony jest od wieku pacjenta, jego metabolizmu, mimiki, układu twarzy, a szczególnie budowy kostnej i stylu życia.

Zabieg można wykonać w gabinecie Dermatologia & medycyna estetyczna dr Dalia Chrzanowska przy ul. Dąbrowskiego 7 w Rzeszowie, tel. 534 558 558

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.