INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Rehabilitanci podkreślają szczególną rolę masażu

lekarze specjaliści > Rehabilitanci podkreślają szczególną rolę masażu

Specjaliści Radzą

Rehabilitanci podkreślają szczególną rolę masażu

Rehabilitacja w ostatnich latach nabrała szerszego wymiaru i nie jest ograniczana tylko do kilkutygodniowego pobytu w sanatorium. Rehabilitacja jest obecnie rozumiana jako spójna i dynamiczna współpraca pomiędzy zespołem terapeutycznym a pacjentem, mająca zapewnić powrót do zdrowia i poprawę jakości życia osoby dotkniętej danym schorzeniem.

Do trzech głównych działów rehabilitacji zalicza się:
• kinezyterapię czyli leczenie ruchem przy indywidulanie dobranym zestawie ćwiczeń;
• fizykoterapię wykorzystującą działanie czynników fizycznych takich jak światło, zimno, ciepło lub przepływ prądu elektrycznego;
• masaż

Coraz młodsze osoby skarżą się na bóle kręgosłupa, napięcia mięśniowe lub problemy z krążeniem. Tempo życia, tryb pracy oraz skumulowany stres prowadzą do pogłębiania się tych dolegliwości. Jednak doświadczone dłonie fizjoterapeuty mogą w takich przypadkach zdziałać cuda. Specjaliści z Centrum DER-MED podkreślają szczególną rolę masażu, wpływającego na rozluźnienie mięśni i poprawę funkcjonowania organizmu, a także aspekt „uboczny”- relaks i odprężenie psychiczne.

Najbardziej popularnym masażem jest masaż klasyczny. Może on obejmować całe ciało lub tylko wybraną część, np. plecy, czy obręcz barkową. Zabieg ten w sposób mechaniczny działa przez skórę na mięśnie, więzadła, stawy, a także na drodze odruchowej na układ nerwowy, krążenia i hormonalny. Z masażu tego mogą korzystać osoby w każdym wieku. W wyniku rozgrzania tkanek i wzrostu przepływu krwi dochodzi do rozluźnienia mięśni i likwidacji uporczywego bólu.

Bardzo popularny stał się masaż bańką chińską. Właściwości bańki wykorzystuje się w dolegliwościach bólowych kręgosłupa, a także do usprawnienia przepływu limfy. Szczególnie zalecany jest osobom borykającym się z przemęczeniem i prowadzących siedzący tryb życia. Na skutek zwiększenia krążenia z organizmu usuwane są zalegające toksyny oraz pobudzony zostaje metabolizm komórek.

Podczas upałów wiele osób doświadcza uczucia „ciężkich nóg”. Jest to nic innego, jak zastój krwi i limfy, wywołany najczęściej siedzącym lub stojącym trybem życia. Powoduje to obrzęk kończyn dolnych i dyskomfort w codziennym życiu. Rozwiązaniem tego problemu jest drenaż limfatyczny przynoszący prawdziwą ulgę

Poza manualnymi masażami specjaliści Centrum DER-MED oferują zabiega aparaturowy LPG Endermologie, stosowany nie tylko w celu modelowania sylwetki i usuwania cellulitu, ale także do rehabilitacji osób po urazach ortopedycznych i długim unieruchomieniu. Masaż Endermologie powoduje mobilizację mięśni, poprawia trofikę tkanek, zmniejsza obrzęki oraz stymuluje zakończenia nerwowe. Ponadto zabieg daje poczucie relaksu i odprężenia.

Wśród szerokiej gamy zabiegów dla ciała i ducha, które oferuje Centrum Kosmetyczno- Dermatologiczne DER-MED są również niezwykle przyjemne zabiegi z wykorzystaniem aromaterapii jak Czekoladowa Przyjemność. Połączenie peelingu całego ciała oraz ciepłej maski czekoladowej z masażem gorącymi kamieniami daje poczucie głębokiego relaksu i ukojenia zmysłów. W DER-MEDzie na okres letnich upałów polecany jest orzeźwiający i głęboko nawilżający zabieg Zielona Herbata, który doskonale poprawia witalność skóry.

Zmysłowe peelingi, cudownie pachnące i kojące maski i balsamy przenoszą w świat luksusu, odmłodzenia i relaksu. Dla wielu osób uwolnienie od stresu i napięcia powoduje natychmiastową poprawę fizyczną, dlatego we współczesnym modelu rehabilitacji masaże i relaksujące zabiegi na ciało odgrywają istotną rolę.


Rehabilitanci

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.