INTERIA.PL - Portal internetowy

medserwis

Jak efektywnie wykorzystywać narzędzie Business Intelligence w przetargach lekowych?

lekarze specjaliści > Jak efektywnie wykorzystywać narzędzie Business Intelligence w przetargach lekowych?

Czy wiesz, że...

Jak efektywnie wykorzystywać narzędzie Business Intelligence w przetargach lekowych?

przetargi lekowe
Udział w przetargach medycznych wymaga odpowiedniego przygotowania, dokładnej analizy rynku oraz opracowania właściwej strategii działania. Z pomocą w tym niełatwym zadaniu przychodzą nowoczesne narzędzia analityczne, które dostarczają czytelnych raportów oraz analiz ułatwiających zarządzanie przetargami lekowymi. Należy do nich Scula - narzędzie analityczne opracowane przez firmę Lideo, którego funkcjonalność skierowana jest do producentów leków i firm farmaceutycznych pragnących zaoszczędzić czas i pieniądze potrzebne na pozyskanie, obróbkę i analizę danych będących źródłem informacji na etapie przygotowywania się do przetargów lekowych organizowanych w szpitalach.

Przetargi medyczne we wsparciu Scula - jak to wygląda w praktyce?

Scula marki Lideo jest narzędziem analitycznym klasy Business Intelligence (BI), z którego funkcjonalności skorzystają producenci leków i firmy farmaceutyczne regularnie biorące udział w przetargach medycznych lub których produkty są wystawiane w przetargach lekowych. Jego zadaniem jest dostarczanie analiz na temat przetargów lekowych zorganizowanych przez szpitale na przestrzeni ostatnich lat. Na podstawie dostępnych danych Scula tworzy raporty w formie interaktywnych wizualizacji, do których dostęp uzyskuje się z poziomu aplikacji webowej. Wszystkie raporty są czytelne, przejrzyste i kompletne w istotne dane, co ułatwia czerpanie z nich wiedzy oraz pozwala na skuteczne zarządzanie procesem przygotowywania się do przetargów szpitalnych .  Raporty Scula ułatwiają skomplikowaną do tej pory analizę danych, wspierając dzięki temu procesy decyzyjne.

Dzięki precyzyjnemu filtrowaniu i selekcjonowaniu informacji zarządzanie przetargami medycznymi staje się łatwe, szybkie i skuteczniejsze, co pomaga lepiej przygotować się do udziału w nich oraz znacząco zaoszczędzić czas i pieniądze, co z pewnością doceni każdy producent leku. Korzystając z jego funkcjonalności możliwe jest opracowanie szczegółowej analizy trendów rynkowych, zminimalizowanie ryzyka popełnienia błędu podczas przygotowywania własnej oferty przetargowej oraz zwiększenie swojej przewagi nad konkurencją.

Przetargi medyczne - dlaczego warto skorzystać ze wsparcia Scula?

Polska firma technologiczna Lideo stworzyła narzędzie analityczne Scula po to, aby dostarczyć wiedzy na różnych etapach procesu przetargowego przez co wygrywanie przetargów lekowych może stać się łatwiejsze. usprawnić firmom farmaceutycznym udział w przetargach medycznych organizowanych przez szpitale. Jest to narzędzie analityczne, z którego funkcjonalności skorzystają analitycy, członkowie zarządu, zespoły operacyjne oraz managerowie firm farmaceutycznych. Dzięki Scula możliwe jest nie tylko bardziej efektywne planowanie swoich działań z zakresu udziału w przetargach medycznych, ale także znaczne ułatwienie wprowadzania na rynek nowych produktów leczniczych. Dane dostarczane przy udziale narzędzia Scula pozwalają także firmie na zoptymalizowanie strategii biznesowych oraz skuteczne pozyskiwanie nowych zleceń. Co więcej, poprzez rozbudowane dane i analizy rynkowe, Scula wspiera w realizacji planów sprzedażowych oraz w efektywnym zarządzaniu pracownikami w terenie.

Rozbudowana funkcjonalność Scula skierowana jest zarówno do producentów leków aktywnie działających na rynku farmaceutycznym, jak i zupełnie nowych podmiotów, które dążą do wprowadzenia swoich preparatów na nowy rynek lub dopiero rozpoczynają swoją dystrybucję na terenie Polski. Scula oferuje lepsze przygotowanie do przetargów lekowych, pozwala szczegółowo zapoznać się z aktualnymi trendami oraz działaniami prowadzonymi przez konkurencyjne podmioty. Wszystkie najważniejsze informacje zebrane są w jednym miejscu i prezentowane za pomocą czytelnych i przejrzystych wykresów, diagramów, map i zestawień, co pozwala oszczędzać czas i pieniądze oraz zminimalizować ryzyko biznesowe, które niosą za sobą przetargi medyczne.

Bezpłatny webinar na temat narzędzia BI

webinar


Przetargi lekowe to jedno z wyzwań stojących przed producentami leków. Aby zakończyły się one sukcesem potrzebna jest dogłębna analiza danych, w której wykorzystuje się narzędzia Business Intelligence. Więcej o jednym z takich narzędzi, którym jest właśnie Scula,  można dowiedzieć się podczas bezpłatnego webinaru „Jak być o krok przed konkurencją, wykorzystując narzędzie Business Intelligence”. Już 15 lipca eksperci z firmy Lideo przyjrzą się bliżej procesom towarzyszącym przetargom lekowym i odpowiedzą m.in. na pytania:
- Jak zaoferować idealną cenę?
- Co zrobić by sprawniej przygotować się do przetargu?
- Dlaczego oferent nie wziął Twojego produktu pod uwagę?
- Czy wiesz w ilu procentach nie wykorzystujesz swojej szansy na wygraną/udział w postępowaniu?

Zapisy na webinar są dostępne na stronie www.lideo.tech/webinar .

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.